ARAMA YAP
15 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
450 kcal
8117

Makarna, pratik bir akşam yemeğinde, şık bir restoranda ya da öğrenci evinde görebileceğiniz ilginç malzemelerden biri! Makarnanın yer aldığı sofra ile uyumlu olmasını sağlayan ise soslarıdır… Biz de bugün sosuyla kendine hayran bırakan farklı bir tarif ile sizlerleyiz!

Mantar kremalı sos ile hazırlanan mantar soslu makarna çok bilindik ve severek tükettiğimiz bir tarif. Peki fırında makarnayı da mantarlı yapabileceğimizi söylesek ne dersiniz? Öyleyse gelin fırın makarnanın farklı ve çok lezzetli bir yorumu olan mantarlı fırın makarna hazırlayalım!

Fırında makarna, normal şartlarda makarna ve sosundan oluşurken biz mantarlı fırın makarnaya besleyici bazı dokunuşlar yaptık. Sosunda mantar, makarna kısmında ise ıspanak ve soğan kullandık! Ispanak peynir ve beşamel sosa çok yakışan bir sebze ama ıspanak yerine sevdiğiniz farklı sebzeleri de kullanabilirsiniz, tamamen damak zevkinize kalmış.

Kremalı mantarlı fırın makarna, hafta arası işten yorgun gelinen akşamlarda ya da son dakika misafirleri kapıyı çaldığında imdadınıza koşan tariflerden biri, çünkü çok pratik! Genelde yemeklerin en zor kısmı sosunun kıvamını tutturmak ve topaklanmasını önlemektir. Biz de bu yüzden çok pratik bir çözüm bulduk! Sosu için kullandığımız Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosunun kıvamını ayarlamakta hiç zorlanmayacaksınız.

Fırın yemekleri özellikle de mantarlı fırın yemekleri peynir ve kremalı soslarla mükemmel uyum içindedir. En az mantarlı fırın makarna kadar leziz ve konuklarınızın bayılacağı farklı tarifleri görmek ister misiniz? Cevabınız “Evet!” ise sizin için harika fırın makarna tariflerimizi şöyle sıralayalım: Bolonez soslu fırın makarna ve kabaklı fırın makarna! Tariflere göz atmadan geçmeyin…

Pişirmeye Başla

Mantarlı Fırın Makarna Tarifi

: Kolay ve Doyurucu
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
makarna
Yarım paket
su
1 + 3/4 su bardağı
Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu
1 paket
kaşar peyniri, rendelenmiş
2 su bardağı
zeytinyağı
3 yemek kaşığı
soğan, küp doğranmış
1 adet
kültür mantarı
1 paket
Servis Önerisi

Mantarlı Fırın Makarna Tarifi Servis Önerisi:

Mantarlı fırın makarnayı hemen tüketmeyecekseniz, pişirdikten sonra derin dondurucuya da koyabilirsiniz. İstediğiniz zaman çıkarıp ısıtmanız yeterli!