ARAMA YAP
15 dk
25 dk
Orta
4 kişilik
7260

Kıymalı taze fasulyeyi muhtemelen duymuşsunuzdur, pilav üstü kıymayı da denemiş olabilirsiniz ama kıymalı pilavı daha önce pek çoğunuz duymamışsınızdır. Kıymalı pilav tarifimizi farklı yapan bir detay var: Taze fasulye! İşte bu yüzden onu fasulyeli pilav olarak da adlandırabiliriz! Eğer tarifimizi bulgur ile hazırlamak isterseniz sizi taze fasulyeli bulgur pilavı tarifine davet edelim!

Normalde kıymalı taze fasulye ile pilav ikilisi sofralarımızda sık sık yer veriyoruz ama ikisini birden aynı tencerede buluşturmaya ne dersiniz? Sadece ikisini aynı tencerede buluşturmuyor çok da farklı bir pilav tarifine imza atıyoruz. Çünkü kıymalı pilavın yapılışı oldukça değişik! Hazırladığımız kıymalı, fasulyeli pilav harcını zerdeçal ile zenginleştiriyoruz, ardından pilavımızı yufkaların arasına yerleştiriyoruz.

Kıymalı pilavın yapılışına geçmeden önce farklı kıymalı pilav çeşitlerinden de biraz bahsetmek isteriz. Kuşbaşı et ile hazırlanan etli pilavın daha ekonomik ve kolay bir alternatifi olan kıymalı pilav, dolamlık fıstık, havuç gibi farklı malzemeler ile bambaşka tarifler haline geliyor!

Pişirmeye Başla

Kıymalı Pilav Tarifi

: Taze Fasulye ile Lezzetlendi
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
pirinç, basmati
2 su bardağı
zeytinyağı
3 yemek kaşığı
et suyu
yarım su bardağı
kıyma, dana, az yağlı
200 gram (g)
taze fasulye, doğranmış
4 su bardağı
soğan, orta boy
2 adet
sarımsak
2 diş
domates salçası
2 yemek kaşığı
zerdeçal
1 tatlı kaşığı
yufka
1 adet