Kaç Kişilik: 4

Kıymalı Pilav Tarifi

: Taze Fasulye ile Lezzetlendi
Tuğçe Aydemir;
01.04.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
25
Dakika
Zorluk
Orta

Kıymalı taze fasulyeyi muhtemelen duymuşsunuzdur, pilav üstü kıymayı da denemiş olabilirsiniz ama kıymalı pilavı daha önce pek çoğunuz duymamışsınızdır. Kıymalı pilav tarifimizi farklı yapan bir detay var: Taze fasulye! İşte bu yüzden onu fasulyeli pilav olarak da adlandırabiliriz! Eğer tarifimizi bulgur ile hazırlamak isterseniz sizi taze fasulyeli bulgur pilavı tarifine davet edelim!

Normalde kıymalı taze fasulye ile pilav ikilisi sofralarımızda sık sık yer veriyoruz ama ikisini birden aynı tencerede buluşturmaya ne dersiniz? Sadece ikisini aynı tencerede buluşturmuyor çok da farklı bir pilav tarifine imza atıyoruz. Çünkü kıymalı pilavın yapılışı oldukça değişik! Hazırladığımız kıymalı, fasulyeli pilav harcını zerdeçal ile zenginleştiriyoruz, ardından pilavımızı yufkaların arasına yerleştiriyoruz.

Kıymalı pilavın yapılışına geçmeden önce farklı kıymalı pilav çeşitlerinden de biraz bahsetmek isteriz. Kuşbaşı et ile hazırlanan etli pilavın daha ekonomik ve kolay bir alternatifi olan kıymalı pilav, dolamlık fıstık, havuç gibi farklı malzemeler ile bambaşka tarifler haline geliyor!

Kıymalı Pilav Tarifi Malzemeleri

2 su bardağı
pirinç, basmati
3 yemek kaşığı
zeytinyağı
yarım su bardağı
et suyu
200 gram (g)
kıyma, dana, az yağlı
4 su bardağı
taze fasulye, doğranmış
2 adet
soğan, orta boy
2 diş
sarımsak
2 yemek kaşığı
domates salçası
1 tatlı kaşığı
zerdeçal
1 adet
yufka
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol