ARAMA YAP
20 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
110 kcal
7524

Yarım ay şeklinde doğranmış taze sebzeler, domates ve et suyu ile bütünleşiyor. Akdeniz sebzeli bulgur pilavı tarifi hem göze hem de damağa hitap ediyor!


Akdeniz pilavına yardımcı yemek kategorisine alarak ona haksızlık etmek istemeyiz çünkü kendisi zengin içeriğiyle adeta bir ana yemek! 


Akdeniz sebzeli bulgur pilavı aslında bir Yaz yemeği gibi görünse de artık kabak ve patlıcanı her mevsim bulmak mümkün. Bu yüzden yıl boyunca tüketebileceğiniz pratik ve lezzetli bir bulgur pilavı tarifi.


Akdeniz sebzeli bulgur pilavınız sevdiyseniz sizin için harika başka önerimiz de var: Sebzeli bulgur pilavı! İçeriği evinizdeki sebzelerle şekillenebilen, Yaz ve Kış aylarında da mevsim sebzelerinden hangileri varsa onlar eklenebilen bu tarif hem besleyici hem de çok pratik. Sebzeli bulgur pilavı tarifimizi merak ettiyseniz sizi böyle alalım! Eğer bulgur değil pirinçle hazırlamak isterseniz sebzeli pilav tarifimiz de burada.


İki harika yemeği bünyesinde birleştirmiş gibi doyurucu ve lezzetli taze fasulyeli bulgur pilavını da denemenizi öneririz. Farklı bulgur pilavı tarifleri arıyorsanız mutlaka göz atın!

Pişirmeye Başla