Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 65

1 Malzemeli Dondurma Tarifi

: En Az Malzemeyle Bol Lezzet ;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Zorluk
Kolay

Çocuklarına süt içiremedikleri için şikayet eden ve onlar tekrar tekrar dondurma istediklerinde “Çok yedin, bu kadar yeter” uyarısında bulunan ebeveynler, dondurmanın sütten daha yararlı olduğunu bilmiyor olmalılar! Yoksa dondurmayı başuçlarından ayırmazlardı. Dondurma, değişik besin öğelerini bünyesinde toplayan, gıda değeri yüksek bir yiyecek. Dondurmada, protein, karbonhidrat ve yağın yanı sıra; A, C, D, E, K, B2, B6, B12 vitaminleri, kemik ve diş gelişimi için büyük katkısı olan kalsiyum, fosfor ile magnezyum, sodyum, potasyum, demir, çinko gibi mineraller bulunuyor. Bu nedenle dondurma çocuklar için de önemli bir besin kaynağı. Çünkü içinde çocuk gelişimi için çok önemli olan süt yağı var. Yani aslında dondurmaya bir süt ürünü diyebiliriz. Üstelik karbonhidrat, yağ, protein ve enerji bakımından sütten daha zengin. Vitamin ve mineralleri ise sütle hemen hemen aynı, hatta daha fazla. Ancak güvenilir şekilde üretilmiş dondurmaları tercih etmek gerektiği önemli bir konu. Öte yandan, en az malzemeli dondurmayı evde de yapmak mümkün. Örneğin 1 malzemeli dondurma… Dondurma seven her yaştan çocuk için 1 malzemeli dondurma tarifimiz var, üstelik tam ölçülü tarif. En kolay dondurma tarifi olup olmadığına deneyerek siz karar verin. İsterseniz tek malzemeli dondurma ile başlayıp ev yapımı dondurma serüvenine sonrasında Şeftalili Dondurma ve Karpuzlu Dondurma ile devam edebilirsiniz.

1 malzemeli dondurma tarifini sevdiyseniz, yine onun gibi az malzemeli bir tatlıya daha ne dersiniz? Cevabınız "Evet" ise sizi hemen 2 malzemeli tatlı tarifimize davet edelim!

1 Malzemeli Dondurma Tarifi Malzemeleri

4 adet
olgunlaşmış muz
Püf Noktası

1 Malzemeli Dondurma Tarifi Püf Noktaları

1 malzemeli dondurma tarifi hazırlarken, muzların ya da kullanacağınız zaman başka meyvelerin, olgun ve sulu olmalarına dikkat ederseniz, içine başka malzeme eklemeyeceğiniz için meyvenin kendi lezzetinden maksimum oranda yararlanmış olursunuz.

Servis Önerisi

1 Malzemeli Dondurma Tarifi Servis Önerisi

1 malzemeli dondurma tarifi zenginleştirmek için servis ederken üzerine sevdiğiniz soslardan gezdirebilirsiniz. Ufalanmış ceviz, badem, fındık serpebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol