ARAMA YAP
10 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
80 kcal
6328

Dışarıda hava biraz soğuksa, evde de işler yoğun değilse hemen sıcak bir içecek alın ve kendinize zaman ayırın. İşte bu huzurlu dakikaların en tatlı eşlikçisi de genelde sıcak çikolatadır. Evde sıcak çikolata yapmak için genelde toz karışımları tercih etsek de yoğun aromalı orijinal sıcak çikolata tarifinin yerini hiçbir şey tutamaz!

Biz de bugün sunumu ile hayran olacağınız bir sıcak çikolata tarifi hazırladık. Kakule ve tarçın aroması ile zenginleşen sıcak çikolatanın sunumunda enfes Algida Oreo Bar Dondurma kullanıyoruz!

Sıcak çikolatanın kış günlerinde içinizi ısıtmaktan başka faydaları da var. En önemlisi serotonin içerdiği için sakinleşmeye ve stresten uzaklaşmaya yardımcı olması!

“Sıcak çikolata kilo aldırır mı?” diye merak ediyorsanız hemen yanıtlayalım. Aslında her yiyeceğin olduğu gibi çikolatanın da tüketilmesi gereken porsiyonun üzerine çıkıldığında kilo alınmasına sebep olabilir. Ama bir bardağının yaklaşık 80 kalori olduğunu düşünürsek, bir ara öğün yerine kolayca tüketilebilir.

Diğer Çikolatalı Tarifler

Sıcak çikolatadan bahsetmişken çikolatalı tariflere yer vermemek olmaz! Doğum günlerinde, davetlerde, beş çaylarında, yaz veya kış mevsiminde, hatta sadece çocuklarınız istedi diye hazırladığınız çikolatalı tatlılar hepimizin favorisidir. Ağır şerbetli tatlılardan hoşlanmayanlar, sütlü tatlılara biraz aroma katmak isteyenlerin ilk tercihi çikolatalı tatlılar olacaktır. Öyleyse gelin evde çikolatanın nasıl yapılacağını öğrenmek için tarifimize göz atın! Bu tariften sonra dışarıdan çikolata almayacağınıza eminiz!

Pişirmeye Başla

Sıcak Çikolata Tarifi

: Her Mevsimin Favorisi
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +
Knorr Tarçın
Yarım tatlı kaşığı
kakule, ezilmiş
1 tatlı kaşığı
sütlü çikolata
160 gram (g)
süt, yarım yağlı
4 su bardağı

Servis için

Algida Oreo Bar Dondurma
1 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Dilerseniz bitter çikolata ve farklı bir dondurma ile de servis edebilirsiniz.