ARAMA YAP
15 dk
Kolay
4 kişilik
300 kcal
28485

Akşam saatlerinde canınız tatlı çektiyse, evde çok fazla malzeme yoksa ve dışarı çıkıp almak için de biraz geç olduysa hemen pratik tariflerin arayışına gireriz. Bazen de kahve içmek için uğrayacağını eve 1 dakika kala haber veren arkadaşlarınıza evdeki malzemelerle hemen nasıl bir atıştırmalık hazırlayacağınızı düşünürsünüz. Şimdi anlatacağımız 2 malzemeli tatlı ile hem pratik hem lezzetli hem de çok ekonomik tatlı bir atıştırmalığa hazır olun!

Tatlı yapmak için her zaman bir sürü malzemenin gerektiğini düşünüyorsanız, unsuz, şekersiz, sütsüz tatlı nasıl olur merak ediyorsanız; çok az malzemeyle tatlı yapmanın da mümkün olduğuna birazdan şahit olacaksınız!

2 malzemeli tatlı tarifimiz, diyet listeleri için de oldukça uygun. Eğer diyetinizde bitter çikolata varsa hiç durmadan hemen bu tatlı atıştırmalığı hazırlayın! Eğer içinde az da olsa şeker bulunduğu için endişeleniyorsanız 2 malzemeli tatlı tarifinde şekersiz bitter çikolata da kullanabilirsiniz.

2 malzemeli tarifleri ilginizi çekiyorsa, sizin için yine az malzemeli iki tatlı önerimiz var! Sadece un, yumurta ve eritilmiş kakaolu fındık kreması ile çok pratik bir kurabiye yapmaya ne dersiniz? Evde şeker az kalmış, toz kakao bitmiş, damla çikolata kalmamış dertlerinden sizi kurtaracak 3 malzemeli kurabiye tarifimize mutlaka göz atın!

3 malzemeli kurabiye tamam, 2 malzemeli tatlı evet olabilir, peki ya 1 malzemeli dondurmaya en dersiniz? Tek malzemeden herhangi bir tarif oluşturma fikri size çok gerçekçi gelmemiş olabilir ama eminiz bu pratik, ekonomik ve diyet dondurmaya bayılacaksınız. Sadece bir malzeme yani muz ile hazırlanan 1 malzemeli dondurma tarifine de göz atmadan geçmeyin! 1 malzemeli dondurma, olgunlaşmış muzları da değerlendirmenin en lezzetli yoludur, mutlaka not alın!

Pişirmeye Başla