Kaç Kişilik: 8 Kaç Kalori: 280

Peynir Soslu Brokoli Çorbası

: Farklı Çorba Tarifleri Arayanlar İçin
Tuğçe Aydemir;
26.10.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Orta

Sütlü ya da kremalı brokoli çorbasını duymuşsunuzdur. Bugün sizlere anlatacağımız brokoli çorbası da yine bir süt ürünü içeriyor ama çok daha yoğun aromalı! Hangi tariften mi bahsediyoruz? Peynir soslu brokoli çorbasından tabii ki!


Brokoli çorbası sosunda genelde krema kullanılır ama krema bazen ağır bulunabilir. Peki hem daha hafif hem de lezzetli dört peynirli sosa ne dersiniz? Bizce en güzel brokoli çorbası tarifinin sırrı sosunda gizlidir!


En lezzetli brokoli çorbasını hazırlamak için aslında brokoliyi mevsiminde tüketmekte fayda var. Ekim ayından başlayarak şubat sonuna kadar tezgahlarda brokoliyi bulabiliyoruz. Ama peynir soslu brokoli çorbasını sadece bu dönemde mi yapmak zorundayım diye düşünmeyin, artık marketlerin dondurucu reyonunda yılın 12 ayı brokoliyi bulmak mümkün oluyor!


Peynir soslu brokoli çorbasından bahsederken peynirin çok yakıştığı başka bir çorba tarifinden bahsetmesek olmaz… Belki de en yaygın şekilde peynir ile servis edilen çorbadır da aynı zamanda. Hangi tarif olduğunu anladınız bizce, tabii ki domates çorbası! Peynir soslu brokoli çorbasına çok leziz bir alternatif isterseniz fırınlanmış domates çorbası tarifine de bakmadan geçmeyin deriz!


Eğer geleneksel bir alternatif arıyorsanız, hemen alaca çorbası tarifimize göz atın!


Peynir Soslu Brokoli Çorbasının Yanına Ne İyi Gider?


Başlangıcı peynir soslu brokoli çorbası ile yaptıysanız yanına tavuk ya da et tarifleri harika olacaktır. Ama soslu olanları tercih etmemenizde fayda var çünkü peynir soslu brokoli çorbasının da yoğun bir aroması olduğu için ağır gelebilir.


Peynir soslu brokoli çorbası aslında oldukça doyurucudur ve yanında ana yemek olmasa bile tok tutar. Sizi tok tutan diğer yiyecekleri öğrenmek isterseniz, Saç Bakım Güzellik'in yazısını inceleyin!

Peynir Soslu Brokoli Çorbası Malzemeleri

1 yemek kaşığı
ayçiçeği yağı
1 adet
soğan, orta boy, ince küp kesilmiş
2 adet
patates, küçük küp kesilmiş
4 su bardağı
brokoli, ayıklanmış
4 su bardağı
su
3 su bardağı
süt
1 adet
Knorr 4 Peynirli Makarna Sosu

Üzeri için

1 su bardağı
kruton
Servis Önerisi

Peynir Soslu Brokoli Çorbası Servis Önerisi

İçerisindeki peynir aromasını daha da artırmak için peynir soslu brokoli çorbasını, rendelenmiş çedar peyniri ile servis edebilirsiniz. Her çorbada olduğu gibi yanına da kızarmış ekmeğin kıtırlığını eklemek harika olacaktır!

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol