Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 170

Pratik Çoban Salata

;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Zorluk
Kolay

Çok hızlı ve kolay olsa da kendi kuralları olan bir salatadan bahsediyoruz. Sofraların klasik vazgeçilmez salatası Çoban Salatası yapmak için kriterler yok desek yalan olur. Öncelikle her malzemenin hemen hemen aynı boyutlarda doğranmış olması gerekiyor. Çoban Salatası her ne kadar günlük sofra salatası olarak akılda kalsa da, ince doğranmış domates, biber ve soğanların aynı boyutlarda birbirleriyle uyum içinde olması şart.
En sevilen salatalardan Çoban Salata pratik bir şekilde nasıl hazırlanır?
Pilavın, balığın, köftenin yanına ve ekmek banmaya çok yakışan Çoban Salatasının sosu da bir o kadar önemli. Önemli derken pek tabii herkesin kendi inisiyatifinde. Kimisi sirke ve zeytinyağı, kimisi zeytinyağı ve limon, kimisiyse zeytinyağı ve tuz tercih ediyor. Bize sorarsanız Çoban Salatasına hepsi yakışıyor. Hazırsanız, kesme tahtalarını çıkarın.

Hem bir salata hem de bir meze olabilecek enginar salatası tarifimize göz atmadan geçmeyin!


Barbun Balığı Tarifi (Kızartma), Nasıl Yapılır?

Barbunya balığı olarak da bilinen barbun balığının vücut sağlığına inanılmaz faydaları bulunuyor. Diyet yaparken oldukça güvenli bir besin olarak tüketilebilecek olan barbun balığı, enerji verme konusunda da boyutuna kıyasla bir hayli başarılı. Ege’nin incisi olarak bilinen barbun, soydaşlarına göre çok daha az kılçık barındırıyor ve kolay temizleniyor. Barbun balığı lezzetli mi sorusunu yanıtını bulacağını Barbun Kızartma tarifimize buyurun. 

Lokanta Usulü Zeytinyağlı Barbunya Tarifi

Barbunya bir yaz sebzesi olduğu halde her mevsim sofralardadır… Onu bu kadar kolay ulaşılır yapan şeyler derin dondurucuda saklanabilmesi, konservesinin yapılabilmesi ve bakliyatının olması. İyi ki öyle çünkü barbunya, tazesiyle bakliyatıyla vitamin ve mineraller açısından donanımlı bir sebze; sağlığa yararlı fasulye ailesinin bir üyesi. Lokantalarda adını pilaki olarak bildiğimiz barbunya, evlerde de genellikle İstanbul usulü zeytinyağlı pişen ve ılık-soğuk olarak yenen leziz bir yemek. Evde pişen barbunya anne şeflerin yaratıcı fikirleriyle farklı farklı şekillenirken, Lokanta Usulü Zeytinyağlı Barbunya hemen herkesin bildiği, üç aşağı beş yukarı tek yöntemin ürünüdür. Bu tarif Lokanta Usulü Zeytinyağlı Barbunya Tarifi arayanlara, arayıp bulamayanlara gelsin!

Pratik Çoban Salata Malzemeleri

2 adet
domates, küp doğranmış
2 adet
salatalık, küp doğranmış
1 adet
yeşil sivri biber, ince doğranmış
1 adet
soğan, ince doğranmış
8 dal
maydanoz
yarım tatlı kaşığı
tuz
yarım su bardağı
zeytinyağı
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol