Kaç Kişilik: 4

Buğday Pilavı

: Sağlıklı ve Çok Besleyici ;
01.04.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
25
Dakika
Pişirme
25
Dakika
Zorluk
Orta

Pilav tariflerinde sadece pirinç ya da bulgur kullanılabileceğini düşünüyorsanız, şimdi fikrinizi değiştirmek için buradayız! Yediklerine dikkat edenler ve hafif yemekleri tercih edenler genelde bulgur pilavından yanadır ama çok daha sağlıklı bir alternatif olduğunu söylesek ne dersiniz? Buğday pilavı tarifi, hem besleyici hem de son derece lezzetli!

Buğday pilavı nasıl yapılıyor diye düşünürken buğdayın nasıl pişirileceği konusunu merak edebilirsiniz. Buğdayların yumuşaması ve buğday pilavına hazır hale gelmeleri için en az 4 saat ılık suda bekletmeniz gerekiyor.

Buğday pilavı lezzet olarak bulgur pilavına yakın olsa da buğday pilavının yapımı biraz farklı özellikle de tarifimizde kullandığımız malzemeler! Biz buğday pilavı tarifimizde mercimek, sarımsak, tarçın, kimyon ve bebek turp kullanarak rengarenk bir yemek hazırladık. Ona ana yemeklerin eşlikçisi diyerek haksızlık etmek istemiyoruz çünkü besleyiciliği ve lezzeti ile kendisi bir ana yemek olmaya aday!

Yeşil mercimeği pilavlarda kullanma fikri size de cazip geldiyse iki harika tarifimiz daha var: Yeşil mercimekli bulgur pilavı ve yeşil mercimekli pilav. Mutlaka deneyin!

Buğday Pilavı Kaç Kaloridir?

1 porsiyon buğday pilavı yaklaşık 320 kaloridir.

Buğday Pilavı Malzemeleri

2 adet
Knorr Et Suyu Bulyon
2 su bardağı
yarma buğday
2 su bardağı
pişmiş mercimek
3 yemek kaşığı
zeytinyağı
3 su bardağı
sıcak su
1 adet
kuru soğan
3 diş
sarımsak
1 tatlı kaşığı
kimyon
yarım tatlı kaşığı
tarçın
1 adet
limon
yarım su bardağı
zeytinyağı
3 adet
bebek turp
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol