ARAMA YAP
25 dk
25 dk
Orta
4 kişilik
9332

Pilav tariflerinde sadece pirinç ya da bulgur kullanılabileceğini düşünüyorsanız, şimdi fikrinizi değiştirmek için buradayız! Yediklerine dikkat edenler ve hafif yemekleri tercih edenler genelde bulgur pilavından yanadır ama çok daha sağlıklı bir alternatif olduğunu söylesek ne dersiniz? Buğday pilavı tarifi, hem besleyici hem de son derece lezzetli!


Buğday pilavı nasıl yapılıyor diye düşünürken buğdayın nasıl pişirileceği konusunu merak edebilirsiniz. Buğdayların yumuşaması ve buğday pilavına hazır hale gelmeleri için en az 4 saat ılık suda bekletmeniz gerekiyor.


Buğday pilavı lezzet olarak bulgur pilavına yakın olsa da buğday pilavının yapımı biraz farklı özellikle de tarifimizde kullandığımız malzemeler! Biz buğday pilavı tarifimizde mercimek, sarımsak, tarçın, kimyon ve bebek turp kullanarak rengarenk bir yemek hazırladık. Ona ana yemeklerin eşlikçisi diyerek haksızlık etmek istemiyoruz çünkü besleyiciliği ve lezzeti ile kendisi bir ana yemek olmaya aday!


Yeşil mercimeği pilavlarda kullanma fikri size de cazip geldiyse iki harika tarifimiz daha var: Yeşil mercimekli bulgur pilavı ve yeşil mercimekli pilav. Mutlaka deneyin!


Buğday Pilavı Kaç Kaloridir?


1 porsiyon buğday pilavı yaklaşık 320 kaloridir.

Pişirmeye Başla

Buğday Pilavı

: Sağlıklı ve Çok Besleyici ;

Malzemeler

- 4 kişi +
Knorr Et Suyu Bulyon
2 adet
yarma buğday
2 su bardağı
pişmiş mercimek
2 su bardağı
zeytinyağı
3 yemek kaşığı
sıcak su
3 su bardağı
soğan, Küp kesilmiş
1 adet
sarımsak
3 diş
Knorr Kimyon
1 tatlı kaşığı
Knorr Tarçın
yarım tatlı kaşığı
limon
1 adet
zeytinyağı
yarım su bardağı
bebek turp
3 adet