ARAMA YAP
50 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
9226

Tam bir şölen yemeği olan yufkalı tavuklu pilavın yapımı çok kolay olmasa da tadına baktığınızda, tüm emeklerinize değeceğine emin olabilirsiniz!


İnce, baklavalık yufkaya sarılan pilav harcı ve tavuk eti, geleneksel olarak bezelye ile servis edilir. Yufkalı pilav içeriği ile diğer pilav tariflerinden ayrılıyor. Tavuklu ve bezelyeli pilavlar ile daha önce karşılaşsanız da muhtemelen kuruyemişli olanına az rastlamışsınızdır. 


Tavuklu yufkalı pilav aslında biraz perde pilavına da benziyor. Yufka ile sarılıyor olması, tavuk ve badem içermesi yönünden perde pilavı ve yufkalı pilav yakın olsa da tarifimizin geri kalanı biraz farklı. En temel farklardan biri de yufkalı pilavın baklavalık yufka ile hazırlanıyor olması!


Yufkalı Osmanlı pilavımız, konuklarını şaşırtmak için farklı tarifler arayanların bayılacağı bir seçenek! Ama her zaman konuklarımız farklı yemekleri denemeye açık olmuyor ya da sizin bu kadar kapsamlı bir yemek yapmak için vaktiniz olmuyor... Öyleyse gelin klasiklerden biri tavuklu pilav tarifimize de göz atın!


Yufkalı Pilav Kaç Kaloridir?


1 porsiyon yufkalı pilav yaklaşık 418 kaloridir.

Pişirmeye Başla