Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 250

Portakallı Pekin Ördeği Tarifi

: Özel Sofralar İçin ;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
60
Dakika
Pişirme
60
Dakika
Dinlenme
480
Dakika
Zorluk
Zor

İsmini duyduğunuzda bile özel bir yemek olduğunu anladığınız Portakallı Pekin Ördeği tarifi, hem görüntüsü hem de tadıyla davet sofralarına yakışır bir lezzet! Aynı zamanda yapımının biraz zahmetli olması sebebiyle de günlük sofralar için çok pratik değildir. Bir kutlama yemeğinde, özel misafirleriniz olduğunda ve onları etkilemek istediğinizde ya da büyük aile yemeklerinde Portakallı Pekin Ördeği tarifini hiç düşünmeden hazırlayabilirsiniz.

Fırında Pekin Ördeği tarifini sevdiyseniz yine fırında pişen ve bol aromasıyla büyüleyen hindi rosto tarifimize göz atmadan geçmeyin! Ama tercihiniz ördek etinden yanaysa, ördek tandır tarifi de alternatifleriniz arasında olsun!

Portakallı Pekin Ördeği Yanına Ne Gider?

Portakallı Pekin Ördeğinin yanına da en az onun kadar özel yemekler servis etmek gerekir! Pekin Ördeği ile aynı coğrafyanın tarifi olan Çin Pilavı ve bol yeşilliği ile Pekin Ördeğinin aromasını hafifleten bahar pilavı enfes olacaktır. Özel sofralar salatasız olmaz! Öyleyse Portakallı Pekin Ördeğinin yanına yakışacak enginar salatası ve avokado salatası tariflerimize de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Portakallı Pekin Ördeği Nereye Ait?

Adından da anlaşılacağı üzere Pekin ördeği, Çin’in başkenti Pekin’e özgü bir tariftir. Portakallı Pekin Ördeği sosunun içerdiği pirinç sirkesi ve soya sosu zaten onu tam bir Uzak Doğu tarifi yapıyor. Tarifinin tarihi 1330 yılına kadar uzanan Portakallı Pekin Ördeği tarifi, Çin mutfağının oldukça geleneksel ve ünlü bir tarifidir.

Portakallı Pekin Ördeği Tarifi Malzemeleri

1 adet
ördek
3 adet
portakal, dilimlenmiş
2 su bardağı
su
Yarım su bardağı
pirinç sirkesi
3 yemek kaşığı
bal
3 yemek kaşığı
soya sosu
1 yemek kaşığı
tuz
1 tatlı kaşığı
Knorr Tarçın
1 tatlı kaşığı
rezene
1 tatlı kaşığı
yıldız anason
1 tatlı kaşığı
Knorr Karabiber
1 tatlı kaşığı
karanfil
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol