ARAMA YAP
60 dk
60 dk
Zor
4 kişilik
250 kcal
32674

İsmini duyduğunuzda bile özel bir yemek olduğunu anladığınız Portakallı Pekin Ördeği tarifi, hem görüntüsü hem de tadıyla davet sofralarına yakışır bir lezzet! Aynı zamanda yapımının biraz zahmetli olması sebebiyle de günlük sofralar için çok pratik değildir. Bir kutlama yemeğinde, özel misafirleriniz olduğunda ve onları etkilemek istediğinizde ya da büyük aile yemeklerinde Portakallı Pekin Ördeği tarifini hiç düşünmeden hazırlayabilirsiniz.

Fırında Pekin Ördeği tarifini sevdiyseniz yine fırında pişen ve bol aromasıyla büyüleyen hindi rosto tarifimize göz atmadan geçmeyin! Ama tercihiniz ördek etinden yanaysa, ördek tandır tarifi de alternatifleriniz arasında olsun!

Portakallı Pekin Ördeği Yanına Ne Gider?

Portakallı Pekin Ördeğinin yanına da en az onun kadar özel yemekler servis etmek gerekir! Pekin Ördeği ile aynı coğrafyanın tarifi olan Çin Pilavı ve bol yeşilliği ile Pekin Ördeğinin aromasını hafifleten bahar pilavı enfes olacaktır. Özel sofralar salatasız olmaz! Öyleyse Portakallı Pekin Ördeğinin yanına yakışacak enginar salatası ve avokado salatası tariflerimize de mutlaka göz atmanızı öneririz.

Portakallı Pekin Ördeği Nereye Ait?

Adından da anlaşılacağı üzere Pekin ördeği, Çin’in başkenti Pekin’e özgü bir tariftir. Portakallı Pekin Ördeği sosunun içerdiği pirinç sirkesi ve soya sosu zaten onu tam bir Uzak Doğu tarifi yapıyor. Tarifinin tarihi 1330 yılına kadar uzanan Portakallı Pekin Ördeği tarifi, Çin mutfağının oldukça geleneksel ve ünlü bir tarifidir.

Pişirmeye Başla