ARAMA YAP
60 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
140 kcal
23743

Kahvaltı sofralarımızın renkleri marmelatlar ve reçellerdir! Yaz aylarında bol bulunan meyvelerin aromasını yıl boyunca sofralarımıza taşımak ya da kış mevsiminde taze taze hazırlayıp kahvaltılarımızda ve tatlılarımızda sunmak için onları hazırlamaya bayılırız. Biz de bugün, kış meyveleri arasında yerini alan ayva ile enfes ve bol aromalı bir marmelat hazırlayacağız!

Uzun hafta sonu kahvaltılarında ya da sabahları aceleyle atıştırılan kahvaltılarda, kızarmış ekmeğin üzerinde tereyağı veya kaymak ile mükemmel uyumu yakalar. Başka hiçbir şey olmasa bile güne çok tatlı bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Ayva, mayhoş tadı ile biraz mesafeli olduğumuz meyvelerden. Ama ayva marmelatı haline geldiğinde limon suyu, tarçın ve karanfil aromasıyla damakları şenlendiren bir lezzete bürünüyor. Genelde reçel ya da marmelat yapımları biraz meşakkatli zannedilir. Birazdan anlatacağımız ayva marmelatı tarifi ile kolay ayva marmelatı nasıl yapılır sorunuzu yanıtlayacağız!

Eğer ayva marmelatını denedikten sonra, ayva meyvesine bakışınız değiştiyse kahvaltı sofralarınız içine enfes bir tarifimiz daha var! Yine karanfil aromasıyla zenginleştirdiğimiz ayva reçeli tarifimize de mutlaka göz atmanızı isteriz.

Pişirmeye Başla