Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 140

Ayva Marmelatı Tarifi:

: Kahvaltı Sofraları Şenlensin ;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
60
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Dinlenme
360
Dakika
Zorluk
Orta

Kahvaltı sofralarımızın renkleri marmelatlar ve reçellerdir! Yaz aylarında bol bulunan meyvelerin aromasını yıl boyunca sofralarımıza taşımak ya da kış mevsiminde taze taze hazırlayıp kahvaltılarımızda ve tatlılarımızda sunmak için onları hazırlamaya bayılırız. Biz de bugün, kış meyveleri arasında yerini alan ayva ile enfes ve bol aromalı bir marmelat hazırlayacağız!

Uzun hafta sonu kahvaltılarında ya da sabahları aceleyle atıştırılan kahvaltılarda, kızarmış ekmeğin üzerinde tereyağı veya kaymak ile mükemmel uyumu yakalar. Başka hiçbir şey olmasa bile güne çok tatlı bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Ayva, mayhoş tadı ile biraz mesafeli olduğumuz meyvelerden. Ama ayva marmelatı haline geldiğinde limon suyu, tarçın ve karanfil aromasıyla damakları şenlendiren bir lezzete bürünüyor. Genelde reçel ya da marmelat yapımları biraz meşakkatli zannedilir. Birazdan anlatacağımız ayva marmelatı tarifi ile kolay ayva marmelatı nasıl yapılır sorunuzu yanıtlayacağız!

Eğer ayva marmelatını denedikten sonra, ayva meyvesine bakışınız değiştiyse kahvaltı sofralarınız içine enfes bir tarifimiz daha var! Yine karanfil aromasıyla zenginleştirdiğimiz ayva reçeli tarifimize de mutlaka göz atmanızı isteriz.

Ayva Marmelatı Tarifi: Malzemeleri

4 su bardağı
su
4 adet
ayva
1 adet
limon, kabuğunun rendesi ve suyu
4 su bardağı
şeker
1 adet
çubuk tarçın
2 adet
karanfil
Püf Noktası

Ayva Marmelatı Tarifi: Püf Noktaları

Ayvaları küp küp kestikten sonra hemen tencereye almayacaksanız, beklerken kararmamaları için limonlu su içerisinde bekletebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol