ARAMA YAP
40 dk
20 dk
Zor
4 kişilik
350 kcal
6594

Sebzeli ya da etli fark etmeksizin, bizim mutfağımızda genelde yemeklerin yanında pilav eksik olmaz! Bu yüzdendir ki pilav tariflerimiz de çok çeşitlidir… Günlük sofralarımızda sade pilavlara sık sık yer verirken, aile toplantılarında, özel günlerde, düğünlerde, kutlamalarda daha çok sebzeli ve baharatlı pilavlar ile sofralarımızı zenginleştirmeyi severiz! İşte dana biftekli ve sebzeli pilav da böyle bir tarif! Hem etli hem de sebzeli içeriğiyle, doyurucu, lezzetli ve damakları şenlendiren dana biftekli ve sebzeli pilav, kesinlikle vazgeçilmezleriniz arasına girecek!

Vejetaryenseniz ya da hafif beslenmeyi tercih ettiğiniz için bulgur pilavı tarifinizde et kullanmak istemezseniz, sizin için harika bir alternatifimiz var! Sebzeli bulgur pilavı, kızarmış sebzelerin lezzetiyle zenginleşiyor ve besleyiciliğiyle de kendine hayran bırakıyor, mutlaka deneyin!

Şeritler halinde doğranan biftek, pilav ile buluşunca tam bir lezzet patlaması yaşatıyor! Dana biftekli ve sebzeli pilav tarifi, tam ağzınıza layık bir tat!

Pişirmeye Başla