Kaç Kişilik: 4

Sade Dondurma

;
27.05.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
60
Dakika
Pişirme
10
Dakika
Dinlenme
180
Dakika
Zorluk
Kolay

Dondurmaların en klasiği Sade Dondurma ev yapımı, katkısız ve en natürel haliyle sofralarınıza konuk oluyor.  Çilekli, çikolatalı, fıstıklı, limonlu ve sayısız çeşitleriyle yaz akşamlarının en serinletici tatlısı dondurmanın en klasik olanı sade dondurma tarifinden vazgeçemeyeceksiniz. Sade dondurmayı dilerseniz kuplarda ya da şerbetli, sütlü tatlıların üzerinde servis edebilirsiniz. 

Sade dondurmanın kremasız, bol salepli versiyonu için salepli dondurma tarifimize de mutlaka göz atın...

Sade Dondurma Malzemeleri

1,5 litre (l)
süt
200 gram (g)
krema
1 su bardağı
toz şeker
1 tatlı kaşığı
salep
Püf Noktası

Sade Dondurma Püf Noktaları

Öncelikle lezzetli bir dondurma yapmak için salebin kaliteli olmasına aynı zamanda dondurma yaparken kullanılacak süt tercihinizi günlük, taze ve manda sütü olmasına özen gösterin. Keçi veya manda sütü dondurma yaparken inek sütüne kıyasla daha iyi performansı verecek ve dondurmanızın kıvamı daha koyu olacaktır. Laktoz tüketmiyorsanız bitkisel sütlerle de dondurma yapabilirsiniz. Bitkisel sütler arasında kıvamı en uygun olan ise Hindistan cevizi sütüdür. 

Servis Önerisi

Sade Dondurma Servis Önerisi

Dondurma servis ederken kullanabileceğiniz kaşık ıslak olursa dondurma daha rahat ayrılacak ve görünümü güzel olacaktır. Sade dondurmayı arzu ederseniz karamel, çikolata veya vişne soslarıyla servis edebilir, üzerine fındık ve fıstık ilavesi yapabilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol