ARAMA YAP
40 dk
Zor
4 kişilik
13937

Sıcaklıklar artınca şerbetli ve yoğun tatlıların yerini hemen daha hafif ve ferah olanlar almaya başlar. Sadece tatlılarda değil içeceklerde de frappeler, milkshakeler, limonatalar ve soğuk çaylar ön plana çıkar. Taze nanenin de bol bulunduğu Yaz mevsiminde, özellikle limonatalarımıza ve dondurmalarımıza nane ferahlığını eklemeye bayılırız! Bahçelerimizde ya da evimizin balkonunda küçük saksılarda yetiştirebildiğimiz yeşilliklerden olan naneyi, dalından koparıp taze taze tariflerimizde kullanabiliriz. Taze nane, sadece tatlılarda değil salatalarımızda ve yoğurtlu mezelerde de harika bir lezzet artırıcıdır.


Peki neden ikisini bir tarifte bileştirmiyoruz ki! Hem ferah hem de çok lezzetli naneli dondurma tarifimizi mutlaka denemelisiniz. Evdeki malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz naneli dondurmaya, bitter çikolata parçaları ekleyerek aromasını daha da zenginleştirebilirsiniz. Ama ben klasiklerden yanayım derseniz sade dondurma ve limonlu dondurma tarifimiz de sizleri bekliyor!


Zor gibi görünse de tarifi uygulamaya başlayınca aslında naneli dondurma yapımının hiç de zor olmadığını anlayacaksınız. T! Nane ve çikolata evlerde sıklıkla bulunan malzemeler olduğu için, Yaz mevsimini beklemenize de gerek yok; naneli dondurmanızı istediğiniz her mevsim hazırlayabilirsiniz. Naneli dondurma tarifimizin bir başka kolaylığı da dondurma makinesine ihtiyaç duymadan hazırlayabiliyor olmanız! Harika yeşil renge ulaşmak için biraz gıda boyası kullanmak istedik ama bu tamamen sizin zevkinize kalmış, naneli dondurmanızı gıda boyası olmadan da hazırlayabilirsiniz.


Naneli Dondurma Kaç Kaloridir?


1 top naneli dondurma yaklaşık 172 kaloridir.

Pişirmeye Başla