ARAMA YAP
40 dk
15 dk
Kolay
8 kişilik
6209

Vişne taneleriyle birleşen bitter çikolata ve üzerinde gevrek bademlerle iki bisküvi arasında vişneli dondurma...

Floransa Bisküvili Dondurmalı Sandviçler kadar ferah ve lezzetli diğer dondurmalı tatlılar için de sizi yazımıza davet edelim!

Bisküvili Dondurma

Bisküvi ve dondurmanın bir araya geldiğinde ortaya çıkardığı muhteşem lezzete kim hayır diyebilir! Biz de bisküvi aromasını dondurmaya kattık ve her yaş grubunun bayılarak yiyeceği bir tarif hazırladık. Sizi daha fazla bekletmeden bisküvili dondurma tarifimize alalım mı, ne dersiniz?

10 Meyveli Dondurma Tarifi

Dondurmayı genelde dışarıda yesek de evde meyveli dondurma yapımı oldukça kolay. Meyvelerden dondurma yapımı için biz tarifimizde kremayı tercih etsek de dileyenler kıvam verici özelliğiyle de dondurma yapımının en önemli maddesi salepli meyveli dondurma tarifi yapmak da mümkün. Çilek, karpuz, limon, şeftali ve daha bambaşka meyvelerden dondurma yapımı için tarifleri sizin için derledik. Buyurun evde meyveli dondurma yapımının detaylarına...

Pişirmeye Başla

Floransa Bisküvili Dondurmalı Sandviçler 

;

Malzemeler

- 8 kişi +
bitter çikolata
150 gram (g)
Carte d'Or Vişneli Dondurma
500 mililitre (ml)

Floransa Bisküvileri İçin

sıvı yağ
4 yemek kaşığı
yumurta akı
2 adet
portakal kabuğu rendesi
1 adet
pudra şekeri
100 gram (g)
badem, ince doğranmış
250 gram (g)
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Rachel Allen'in Önerisi: Çikolatayı eritirken suyun çok hızlı kaynıyor olmamasına dikkat edin, aksi halde çikolata yanabilir ve topak topak olur. Dilerseniz su kaynamaya başlar başlamaz ocağın altını kapatabilirsiniz. Çikolata böylece yavaş yavaş, pürüzsüz bir şekilde eriyecektir.

Floransa Bisküvili Dondurmalı Sandviçler  Nasıl Yapılır?

4 Adım