ARAMA YAP
5 dk
Kolay
1 kişilik
33154

Evde yapamayacağımız tarif yok! Şimdi de odağımıza en iyi kahvecilere taş çıkartan Dalgona Kahvesi var. 

Kremalı kahve veya daha bilinen ismiyle ‘Ppogi’; TikTok, Instagram ve Youtube’da izolasyon döneminde viral olan bir kahve. Kısa sürede tüm dünyaya yayılan Dalgona Kahvesi trend listelerinde yerini aldı. Üstelik Dalgona Kahvesi için tek ihtiyacınız olan granül kahve, su ve şeker.  

Sosyal medya kullanıcılarının da radarına takılıp gittikçe ünlenen kahveyi hemen denedik, tarifini de sizle paylaşıyoruz. 

Eğer Dalgona kahvesini sevdiyseniz mutlaka denemenizi önereceğimiz başka soğuk kahve tariflerimiz de var: Frappe, cold brew ve dondurmalı kahve

Dalgona Kahvesi Nedir? 

Aslında çok da yeni bir tarif olmayan ve farklı malzemelerle uzun süredir yapılabilen bir tarifken TikTok'ta birçok ünlünün Dalgona tarifi paylaşmasıyla bir anda trendler listesine girdi. 

Mutfağınızda olan malzemelerle kolaylıkla hazırlayacağınız bu tarifin en güzel yanı pratik olduğu kadar şık bir sunuma sahip olması.  

Dalgona kahvesi yapmak biraz kol gücü kullanmak ya da dolaptan mikseri çıkarmak kadar kolay. Tarifin detayları aşağıda. 

Dalgona Kahvesi Kaç Kaloridir?

1 bardak Dalgona Kahvesi yaklaşık 197 kaloridir. Kahvenin kalorisi kullandığınız şeker miktarına göre değişiklik gösterebilir. Şeker burada bağlayıcı olduğu için aynı kremamsı görünümü şekersiz elde etmek mümkün görünmüyor. Dilerseniz deneme yoluyla bal, pekmez, agave şurubu gibi şekere alternatif besinlerle de kendi kahvenizi yapabilirsiniz. 

Dalgona Kahvesi Tek Başına İçilmez

Evde yalnız olabilirsiniz ama kahveniz yalnız kalmasın, yanında yiyebileceğiniz kolay tarifleri de öneriyoruz. Mikseri çıkarmışken 5 Dakika Pratik Kek, hafif atıştırmalık isteyenlere Pratik Yulaflı Bar, Instagram'da şık görünsün isteyenlere Fındıklı Çikolata Topları...

Pişirmeye Başla

Dalgona Kahvesi

: Yeni Nesil Fenomen
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 1 kişi +
granül kahve
2 yemek kaşığı
toz şeker
2 yemek kaşığı
sıcak su
2 yemek kaşığı
süt
1 su bardağı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Kahve köpüklerini eklemeden önce iced latte yapabilmek buz ekleyebilirsiniz.

Servis Önerisi

Dalgona Kahvesi Servis Önerisi:

Kahve köpüğünün üzerine çikolata rendeleyerek lezzeti iki katına çıkarabilirsiniz.