Kaç Kişilik: 8

Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon ile Buhara Pilavı

: Uzak Diyarlardan Geldi
Emre Ulu;
13.06.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
60
Dakika
Pişirme
45
Dakika
Zorluk
Orta

Bugün akşam yemeği sofralarınızı taçlandıracak enfes bir pilav tarifiyle geliyoruz karşınıza. Pilav tarifi deyince aklınıza düz klasik pirinç pilavları gelmesin. Biraz uğraştırıcı olsa da emeğinize değecek; yiyen herkesi mest edecek bir pilav bu. Buhara pilavından bahsediyoruz!

“Buhara pilavı nereye ait?” soruları akıllarda belirdiyse hemen cevaplayalım, şu anda Özbekistan sınırlarında bulunan, en eski yerleşim yerlerinden olan Buhara’ya ait bu leziz pilav tarifi.

Kuzu etinden protein; soğan, havuç ve bezelyeden vitamin alan bu leziz pilava kuru yemişler de eklenince besin değeri adeta tavan yapıyor! “Besleyici ve doyurucu tamam da, lezzeti ne durumda?” derseniz de orijinal Buhara pilavı tarifine yaptığımız Knorr sebzeli tavuk suyu bulyon katkısından bahsetmemiz gerek. Pirinci, kuzu etini, sebzeleri ve kuru yemişleri birbirine bağlayan lezzetiyle olmazsa olmaz bir adım.

Pilavı sadece ana yemeğin yanındaki bir yancı olmaktan çıkaran, ana yemeğin kendisine dönüştüren buhara pilavı tarifinin yanı sıra etli sebzeli pilav tarifi, etli bulgur pilavı tarifi ve kestaneli iç pilav tarifimizden de ilham alabilirsiniz!

Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon ile Buhara Pilavı Malzemeleri

ana malzemeler

400 gram (g)
kuzu kol, kuşbaşı doğranmış
2 yemek kaşığı
ayçiçek yağı
1/2 tatlı kaşığı
tuz
1 adet
soğan, küp doğranmış
1 adet
havuç, küp doğranmış
2 su bardağı
baldo pirinç
1 su bardağı
bezelye
3 su bardağı
su
1 adet
Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon

servis için

4-5 yaprak
maydanoz
1 yemek kaşığı
kuş üzümü
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol