ARAMA YAP
60 dk
45 dk
Orta
8 kişilik
2593

Bugün akşam yemeği sofralarınızı taçlandıracak enfes bir pilav tarifiyle geliyoruz karşınıza. Pilav tarifi deyince aklınıza düz klasik pirinç pilavları gelmesin. Biraz uğraştırıcı olsa da emeğinize değecek; yiyen herkesi mest edecek bir pilav bu. Buhara pilavından bahsediyoruz!

“Buhara pilavı nereye ait?” soruları akıllarda belirdiyse hemen cevaplayalım, şu anda Özbekistan sınırlarında bulunan, en eski yerleşim yerlerinden olan Buhara’ya ait bu leziz pilav tarifi.

Kuzu etinden protein; soğan, havuç ve bezelyeden vitamin alan bu leziz pilava kuru yemişler de eklenince besin değeri adeta tavan yapıyor! “Besleyici ve doyurucu tamam da, lezzeti ne durumda?” derseniz de orijinal Buhara pilavı tarifine yaptığımız Knorr sebzeli tavuk suyu bulyon katkısından bahsetmemiz gerek. Pirinci, kuzu etini, sebzeleri ve kuru yemişleri birbirine bağlayan lezzetiyle olmazsa olmaz bir adım.

Pilavı sadece ana yemeğin yanındaki bir yancı olmaktan çıkaran, ana yemeğin kendisine dönüştüren buhara pilavı tarifinin yanı sıra etli sebzeli pilav tarifi, etli bulgur pilavı tarifi ve kestaneli iç pilav tarifimizden de ilham alabilirsiniz!

Pişirmeye Başla

Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon ile Buhara Pilavı

: Uzak Diyarlardan Geldi
Emre Ulu;

Malzemeler

- 8 kişi +

ana malzemeler

kuzu kol, kuşbaşı doğranmış
400 gram (g)
ayçiçek yağı
2 yemek kaşığı
tuz
1/2 tatlı kaşığı
soğan, küp doğranmış
1 adet
havuç, küp doğranmış
1 adet
baldo pirinç
2 su bardağı
bezelye
1 su bardağı
su
3 su bardağı
Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon
1 adet

servis için

maydanoz
4-5 yaprak
kuş üzümü
1 yemek kaşığı