ARAMA YAP
30 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
260 kcal
42354

Köfteleri kim sevmez ki! Çocukluğumuzda hiçbir şey yemezken bile hepimiz köfte patatese bayılırdık. Büyüdüğümüzde de değişen pek bir şey olmadı, sadece köfte tariflerini biraz geliştirdik, farklı köfte tarifleri denemeye başladık ve onlar için harika soslar hazırladık! Bugün size anlatacağımız domates soslu köfte de sosuyla kendine hayran bırakıyor. Top şekli verilmesinden dolayı domates soslu top köfte ya da domates soslu misket köfte olarak da biliniyor. O çok sevdiğimiz ikili domates soslu köfte patates olarak güncelleniyor!

Domates soslu köfte, hem pratik bir akşam yemeği hem de arkadaşlarınızla keyifle kurduğunuz sofralar için leziz bir alternatif. Hafif bir menü planlıyorsanız yanına sadece salata ile servis edebilir, biraz özenli olsun konuklarımı etkileyeyim istiyorsanız yanına makarna, pilav ve yoğurtlu mezeler harika olacaktır.

Domatesli köfte tarifimizi son aşamada fırınlayarak çıtır bir lezzete sahip olmasını sağlıyoruz ama tamamen fırında pişsin ve daha hafif olsun derseniz fırında domates soslu köfte tarifimize göz atın!

Domates soslu pek çok tarife kolayca uyum sağlıyor, en bilineni de tabii ki makarnalar! Kolay ve lezzetli domates soslu makarna tarifimize de bakmadan geçmeyin!

Pişirmeye Başla