ARAMA YAP
20 dk
8 dk
Orta
1 kişilik
350 kcal
81203

Evde tek kişilik pizza yapılamaz mı? Şüphesiz yapılır, pizza hep kalabalık yenmek zorunda olan bir yemek değil ki… Tek kişilik pizza hamuru tam ölçülü tarifle evde de kolayca hazırlanabilir. Dünyanın her yerinde sevilerek yenen yemekler listesinin başında gelen pizza, farklı mutfaklarda bazen bir ara öğün, kimi zaman doyurucu bir ana öğün olarak kabul edilir. Belki de pizzanın dünyada bu kadar sevilmesi biraz da bu esnekliğindendir. Lezzeti, yaratıcığa açık ve farklı çeşitleri mümkün kılan yaradılışıyla pizza, kaç kişilik olursa olsun dilim dilim yenme kolaylığıyla da her damağa hitap eder. Evde tek kişilik İtalyan pizza ziyafeti çekmek isteyenler için de kalabalık bir sofrayı birden fazla çeşidiyle zenginleştirmek isteyenler için de çözüm olur. Tarifimizle tek kişilik kolay pizza peşine düşenlere, tek kişilik pizza nasıl yapılır merak edenlere enfes bir tek kişilik pizza tarifi ile geldik. “Tek kişilik pizza kaç dilim?” diye merak edenlere tek kişilik pizza tarifimiz cevap olacak. Hamur hazırlamaya zamanı olmayanlar için lavaş pizza tarifi pratik bir çözüm, tek kişilik pizza tarifi üzerindeki malzemeler ilham kaynağı olabilir.


Klasik bir İtalyan pizzası tarifi arıyorsanız, sizi hemen Napoli Pizza tarifimize davet edelim!


Kahvaltılara ve beş çayına eşlik edecek mini pizza tarifimizi de denemenizi öneririz. Hem çocukların hem de büyüklerin favorisi olacak!


Diyet yaptığınız dönemlerde ya da hafif beslenmek istediğinizde pizza yememeniz gerektiği fikrini değiştirmek için buradayız! Öyleyse hemen glütensiz pizza tarifimize göz atın!

Pişirmeye Başla

Tek Kişilik Pizza Tarifi

: Dilimlik Lezzet ;

Malzemeler

- 1 kişi +
un
1 + çeyrek su bardağı
ılık su
Yarım su bardağı
kuru maya
1 tatlı kaşığı
tuz
1 tatlı kaşığı
zeytinyağı
1 yemek kaşığı

Üzeri için

rende mozzarella
1 su bardağı
çeri domates, yarıya kesilmiş
6 adet
taze fesleğen
5-6 yaprak
Knorr Fesleğenli Domatesli Basilico Makarna Sosu
5 yemek kaşığı
taze mozzarella, ince dilimlenmiş
1 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Tek kişilik pizza tarifi içindeki püf nokta, pizza hamurunun iyi yoğrulmasıdır. Üzerindeki malzemelerin de taze olmasına özen gösterirseniz pizzanızın başarısını garantilersiniz.

Servis Önerisi

Tek Kişilik Pizza Tarifi Servis Önerisi:

Tek kişilik pizza yanında taze roka yapraklarıyla servis edilebilir.