ARAMA YAP
20 dk
15 dk
Orta
1 kişilik
162 kcal
10560

Kolay yemek denilince akla ilk gelen lavaş pizza tarifi ile dilim dilim mutluluk sizinle! Lavaş, domates ve kaşar peyniriyle enfes bir ev pizzasına imza atın!


Tek Kişilik Pizza


Evde tek kişilik pizza yapılamaz mı? Şüphesiz yapılır, pizza hep kalabalık yenmek zorunda olan bir yemek değil ki… Lezzeti, yaratıcığa açık ve farklı çeşitleri mümkün kılan yaradılışıyla pizza, kaç kişilik olursa olsun dilim dilim yenme kolaylığıyla da her damağa hitap eder. Evde tek kişilik İtalyan pizza ziyafeti çekmek isteyenler için de kalabalık bir sofrayı birden fazla çeşidiyle zenginleştirmek isteyenler için de çözüm olur.

Pişirmeye Başla

Lavaş Pizza Tarifi

;

Malzemeler

- 1 kişi +
lavaş
1 adet
sucuk
50 gram (g)
kaşar peyniri
100 gram (g)
kapya biber
Yarım adet
köy biberi
1 adet
mantar
2 adet
margarin
1 yemek kaşığı
domates püresi
4 yemek kaşığı
domates salçası
Yarım tatlı kaşığı
tuz
Yarım tatlı kaşığı
Knorr Karabiber
Yarım tatlı kaşığı
fesleğen
4 dal
kaju
Yarım su bardağı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

• Daha doyurucu bir pizza hazırlamak istiyorsanız pizza tabanını rendelenmiş kaşar peyniri ile doldurarak iki kat olarak hazırlayabilirsiniz. Kaşar peyniri veya dil peyniri, iki kat lavaşın birbirine yapışmasını sağlayacaktır. Eğer daha hafif bir pizza hazırlamak istiyorsanız, tek kat lavaşla hazırlayabilirsiniz. • Fırınınız koysa, geniş bir tavada üzerine kapak kapatarak Lavaştan Pizza hazırlayabilirsiniz.