Kaç Kişilik: 16

Fıstık Ezmeli Cheesecake Tarifi


Emre Ulu;
12.10.2021
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
40
Dakika
Zorluk
Zor

Cheesecake, “peynirli kek” olarak bir çeviri azizliğine uğrayarak hayatımıza girse de aslında krema veya sürülebilir kıvamdaki peynirlerden yapılan bir tür tart ya da pasta olarak nitelendirebiliriz. San Sebastian’dan New York usulüne kadar pek çok farklı çeşidi olan cheesecake, soğuk ve sıcak olarak farklı şekillerde hazırlanabiliyor.


Yunan gelinlerin düğün pastası olarak da anılan bu 4 bin yıllık nefis tatlının lezzetini nefis bir protein ve lif kaynağı olan bir “süper gıda” ile taçlandırdık desek! İşte karşınızda Fıstık Ezmeli Cheesecake…

Calve Fıstık Ezmesi, içerdiği vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlardan gelen besin değeri ile doğal bir lezzet hazinesi. Calve Fıstık Ezmesi içindekiler ile günlük tatlı isteğini gidermek isteyenler için ideal bir besindir ve içerisindeki E vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Tarifimizde kullandığımız Calve Parçacıklı Fıstık Ezmesi kalori olarak size fazla geliyorsa Calve Light Fıstık Ezmesi de tercih edebilirsiniz.


Farklı tarifler içerisinde kullanılarak her öğünde tüketebileceğimiz nefis mi nefis bir besin olan Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi, pastacılık dünyasını o lezzetten bu lezzete taşıyan cheesecake’inizi yepyeni bir boyuta taşıyacak. Calve Parçacıklı Fıstık Ezmesi ile hazırladığımız fıstık ezmeli cheesecake yapımının detayları ve püf noktaları için tarifimize göz atın.

Farklı cheesecake tariflerini denemeyi sevdiğinizi anlıyoruz! Öyleyse gelin San Sebastian Cheesecake tarifimize göz atalım!

Fıstık Ezmeli Cheesecake Tarifi Malzemeleri

200 gram (g)
kepekli bisküvi
15 gram (g)
kakao
50 gram (g)
Calvé Parçacıklı Fıstık Ezmesi
30 gram (g)
tereyağı
Yarım adet
limon
400 gram (g)
taze krem peynir
400 gram (g)
krema
2 adet
yumurta, orta boy
100 gram (g)
şeker
7 gram (g)
vanilya, sıvı

Üzeri için

100 gram (g)
bitter çikolata
40 gram (g)
yer fıstığı, tuzsuz
Püf Noktası

Fıstık Ezmeli Cheesecake Tarifi Püf Noktaları

Fıstık Ezmeli Cheesecake hazırlarken öncelikle harcın bütün malzemeleri oda sıcaklığında olmalı. Cheesecake’in çatlamaması için karışımı fazla çırpmayın. Fırınlamadan önce fıstık ezmeli cheesecake’inizi kalıba döktükten sonra kalıbı birkaç kez tezgaha sertçe vurarak içindeki hava kabarcıklarını alabilirsiniz.

Asıl Yayın Tarihi: 06.10.2020
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol