Kaç Kişilik: 12 Kaç Kalori: 380

Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta Tarifi

;
18.05.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
45
Dakika
Pişirme
35
Dakika
Zorluk
Zor

Çocuk ya da büyük ol, kim çikolataya hayır diyebilir ki! Kalp ağrısına, can sıkıntısına, karın açlığına, yemek sonrasına… E dolayısıyla geçmiş zamanlardan beri özel günlerimizin vazgeçilmezi binlerce pasta çeşidi arasında en klasiği ve sevileni de elbette çikolatalı pasta. Biz de bir dilimi ile bizi mutluluktan mutluğa koşturan çikolatalı pastayı bambaşka boyuta taşıdık. Mutluluk hormonu salgılama garantili Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta, doğum günlerinin, yıl dönümlerinin, kutlamaların yeni baş rolü olacak.


1900’lerin başından bu yana sofralarımızda yerini alan fıstık ezmesi, her öğünde tüketilebilecek doyurucu, besleyici ve enerji veren bir süper gıda. Hepimizin severek tükettiği Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi, sade olarak tüketilebileceği gibi fıstık ezmeli tarifler için de nefis bir malzeme oluyor. Fıstık ezmeli pasta, fıstık ezmeli tatlı gibi pek çok tarifte kullanabileceğimiz fıstık ezmesi alerjen bünyelerde dikkatli tüketilmelidir. Bir kere deneyince dışarıdan pasta almak istemeyeceğiniz Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta, yiyen herkesin bayılacağı bir tarif. Çikolata tutkunlarının favorisi olmaya aday Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta yapımının detayları ve püf noktaları tarifimizde…

Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta Tarifi Malzemeleri

4 adet
yumurta
80 gram (g)
şeker
7 gram (g)
vanilin
100 gram (g)
un
50 gram (g)
badem, ince çekilmiş
7 gram (g)
kabartma tozu
50 gram (g)
kakao
200 gram (g)
krema, soğuk
1 adet
krem şanti
300 gram (g)
taze krem peynir
150 gram (g)
Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi

Sos için

40 gram (g)
yer fıstığı, tuzsuz, kavrulmuş
70 gram (g)
bitter çikolata
Püf Noktası

Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta Tarifi Püf Noktaları

Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta üzerini krema ile kaplarken bir bıçak ya da pasta spatulası kullanarak düzgün bir yüzey elde etmeye çalışın. Düzgün kaplayamazsanız, hoş görünmeyen yerleri erimiş çikolata, fıstık ve krema ile estetik bir forma sokabilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol