ARAMA YAP
45 dk
35 dk
Zor
12 kişilik
380 kcal
9101

Çocuk ya da büyük ol, kim çikolataya hayır diyebilir ki! Kalp ağrısına, can sıkıntısına, karın açlığına, yemek sonrasına… E dolayısıyla geçmiş zamanlardan beri özel günlerimizin vazgeçilmezi binlerce pasta çeşidi arasında en klasiği ve sevileni de elbette çikolatalı pasta. Biz de bir dilimi ile bizi mutluluktan mutluğa koşturan çikolatalı pastayı bambaşka boyuta taşıdık. Mutluluk hormonu salgılama garantili Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta, doğum günlerinin, yıl dönümlerinin, kutlamaların yeni baş rolü olacak.


1900’lerin başından bu yana sofralarımızda yerini alan fıstık ezmesi, her öğünde tüketilebilecek doyurucu, besleyici ve enerji veren bir süper gıda. Hepimizin severek tükettiği Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi, sade olarak tüketilebileceği gibi fıstık ezmeli tarifler için de nefis bir malzeme oluyor. Fıstık ezmeli pasta, fıstık ezmeli tatlı gibi pek çok tarifte kullanabileceğimiz fıstık ezmesi alerjen bünyelerde dikkatli tüketilmelidir. Bir kere deneyince dışarıdan pasta almak istemeyeceğiniz Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta, yiyen herkesin bayılacağı bir tarif. Çikolata tutkunlarının favorisi olmaya aday Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta yapımının detayları ve püf noktaları tarifimizde…

Pişirmeye Başla

Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta Tarifi

;

Malzemeler

- 12 kişi +
yumurta
4 adet
şeker
80 gram (g)
vanilin
7 gram (g)
un
100 gram (g)
badem, ince çekilmiş
50 gram (g)
kabartma tozu
7 gram (g)
kakao
50 gram (g)
krema, soğuk
200 gram (g)
krem şanti
1 adet
taze krem peynir
300 gram (g)
Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi
150 gram (g)

Sos için

yer fıstığı, tuzsuz, kavrulmuş
40 gram (g)
bitter çikolata
70 gram (g)
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Fıstık Ezmeli Çikolatalı Pasta üzerini krema ile kaplarken bir bıçak ya da pasta spatulası kullanarak düzgün bir yüzey elde etmeye çalışın. Düzgün kaplayamazsanız, hoş görünmeyen yerleri erimiş çikolata, fıstık ve krema ile estetik bir forma sokabilirsiniz.