ARAMA YAP
15 dk
30 dk
Kolay
2 kişilik
180 kcal
5161

Genelde günün erken saatlerinde tercih edilse de fıstık ezmesi, tereyağlı mis gibi kurabiyeye girdiğinde vazgeçemeyeceğiniz bir tatlı haline geliyor. Her evde bulunanların dışında az malzeme ile hazırlanması fıstık ezmeli kurabiye tarifini çekici kılıyor. Hafif, lezzetli ve pratik, daha ne olsun!


Fıstık ezmesi her ne kadar doyurucu olsa da içerisine koyacağınız yulaf ile fıstık ezmeli yulaflı kurabiye de hazırlayabilirsiniz. Hem daha sağlıklı hem de daha doyurucu olacaktır. Pratikliğiyle de dikkati çeken bu tarif, evinizi mis gibi kokutacak ve çayınız demlenene kadar tabağınızda yerini alacak. Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi ile hazırladığımız fıstık ezmeli kurabiye tarifimiz için buyrun.

Denenmiş 15 Değişik Kurabiye Tarifi

Çikolatalı, kakaolu, kremalı, meyveli, tahıllı, glutensiz birbirinden lezzetli kurabiye tarifleri hayatımızı çoktan sarmış. Üstelik birbirinden değişik kurabiye şekilleri ve birbirinden değişik kurabiye yapımı çoluk çocuk mutfak etkinliklerimizin bir parçası olmuş. Memnun muyuz? Memnunuz. Çünkü kurabiyeyi seviyoruz. Hem de her yaşta! Haklı mıyız? Haklıyız. Çünkü kurabiye lezzetlidir, saklaması kolaydır, uzun süre taze kalır. Üstelik Güzel Değişik Kurabiye Tariflerini yaparken evler mis gibi kokar.

Pişirmeye Başla

Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi


Emre Ulu;

Malzemeler

- 2 kişi +
şeker
Yarım su bardağı
esmer şeker
1/3 su bardağı
Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi
Yarım su bardağı
tereyağı
Yarım su bardağı
yumurta
1 adet
un
1 + 1/4 su bardağı
kabartma tozu
Yarım tatlı kaşığı
karbonat
Yarım + çeyrek tatlı kaşığı
tuz
çeyrek tatlı kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Fıstık ezmeli kurabiye tariflerinde püf noktalardan birisi, hazırladığınız karışımı pürüzsüz hale gelene kadar çırpmak. Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesini pürüzsüz hale getirebilmek için elektrikli mikser kullanmanız gerekiyor. Bir diğer püf nokta da neredeyse bütün tatlılarda olduğu gibi margarinin oda sıcaklığına geldikten sonra kullanılması. Fıstık ezmeli kurabiyenize çatalın arkasıyla bastırıp sadece midenize değil göze de hitap edebilirsiniz. Ya da şekil vermek için kullanılan küçük kalıplardan kullanabilirsiniz. Kurabiyeleri fırına dizerken birbirine çok yakın olmamasına da dikkat edin.