Kaç Kişilik: 5

Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları

;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (1 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Zorluk
Kolay

İçerdiği vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlar ile her öğünde tüketebileceğimiz bir “süper gıda” olan yer fıstığı ezmesi, nefis bir protein ve lif kaynağı.


Yer fıstığı ilk kez Aztek ve İnkalar tarafından gıda olarak tüketilse de kavanozlara taşınıp popüler bir atıştırmalığa dönüşmesi 1800’lü yılları buluyor. 1900’lerin başından bu yana sofralarımızda yerini alan yer fıstığı ezmesi, her öğünde tüketilebilecek doyurucu, besleyici ve enerji veren bir besin. Özellikle sporcular, kas yapmak isteyenler ve diyet yapan kişiler için…


Hepimizin severek tükettiği yer fıstığı ezmesini sade olarak tüketebileceğiniz gibi kek, pasta, kurabiye gibi pek çok tarifte de kullanabilirsiniz. Tabii alerjiniz varsa, kullanırken dikkat! Biz de günün koşuşturmacasında tatlı krizlerinizi lezzetle atlamanızı sağlayacak enerjik, sağlıklı ve besleyici bomba gibi fıstık ezmeli bir tarifle karşınızdayız: Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları.

3 Dakikada Kolay Bisküvi Topları Tarifi : Mutluluk Garantili Tatlı Bir Kaçamak

Yolculuklardan beslenme çantalarına, davetlerden beş çaylarına kadar her duruma eşlik edebilen bisküvi, sayısız tarife yakışması ve tatlılara giden hemen her malzemeyle bir araya gelebilmesiyle ünlü. Artık aromaları ve çeşitleri hesaplanamayacak kadar çok olan bisküvi çeşidinin kullanım alanı kendisiyle birlikte çoğaldı. Bisküviyi yemişler, meyveler, tahıllarla birleştirerek leziz reçeteler yaratmak büyük bir zevk. Bu zevkin hakkını veren Bisküvi Topları kakaolu, yulaflı, havuçlu, elmalı, balkabaklı, muzlu, portakallı, limonlu çeşitleriyle biri olabilir. Hadi, dünyada insanları mutlu eden benzersiz lezzetlerin başında gelen tatlıların ilk sıralarından birini bisküvili olanlara verip 3 dakikada kolay bisküvi topları hazırlayalım!

Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları Malzemeleri

200 gram (g)
Kudüs Medjul hurması
200 gram (g)
yer fıstığı, tuzsuz
3 yemek kaşığı
Calve Yer Fıstığı Ezmesi, sürülebilir
50 gram (g)
yulaf ezmesi
2 yemek kaşığı
protein tozu
Püf Noktası

Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları Püf Noktaları

Topların harcına yer fıstığı ezmesinin yanı sıra fındık, badem, ceviz gibi kuruyemişler ekleyerek çeşitlendirebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol