Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları

     (0 oy)
Kaç Kişilik
5
Kişilik
Hazırlama
20
Dakika
Zorluk
Kolay

İçerdiği vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlar ile her öğünde tüketebileceğimiz bir “süper gıda” olan yer fıstığı ezmesi, nefis bir protein ve lif kaynağı.


Yer fıstığı ilk kez Aztek ve İnkalar tarafından gıda olarak tüketilse de kavanozlara taşınıp popüler bir atıştırmalığa dönüşmesi 1800’lü yılları buluyor. 1900’lerin başından bu yana sofralarımızda yerini alan yer fıstığı ezmesi, her öğünde tüketilebilecek doyurucu, besleyici ve enerji veren bir besin. Özellikle sporcular, kas yapmak isteyenler ve diyet yapan kişiler için…


Hepimizin severek tükettiği yer fıstığı ezmesini sade olarak tüketebileceğiniz gibi kek, pasta, kurabiye gibi pek çok tarifte de kullanabilirsiniz. Tabii alerjiniz varsa, kullanırken dikkat! Biz de günün koşuşturmacasında tatlı krizlerinizi lezzetle atlamanızı sağlayacak enerjik, sağlıklı ve besleyici bomba gibi fıstık ezmeli bir tarifle karşınızdayız: Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları.


Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları Malzemeleri

200 gram (g)
Kudüs Medjul hurması
200 gram (g)
yer fıstığı, tuzsuz
3 yemek kaşığı
Calve Yer Fıstığı Ezmesi, sürülebilir
50 gram (g)
yulaf ezmesi
2 yemek kaşığı
protein tozu
Alışveriş Listesine Ekle
Püf Noktası

Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları Püf Noktaları

Topların harcına yer fıstığı ezmesinin yanı sıra fındık, badem, ceviz gibi kuruyemişler ekleyerek çeşitlendirebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim. Üye Ol