ARAMA YAP
10 dk
5 dk
Kolay
12 kişilik
3238

Bayramlarda, doğum günlerinde veya sadece canınız istediğinde hazırlayabileceğiniz çikolatalı şekerleme pratikliği ile tatlı krizlerine birebir. Naneliden balkabağına kadar farklı uçlardaki tatları birleştiren ve “fudge” olarak da bilinen bu tarife en çok fıstık ezmesi yakışıyor.


Bu şekerleme bitter çikolata ve Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi kullanıldığı için gayet hafif. Vegan içerikli malzemelerle hazırlandığı için de benzerlerine kıyasla çok daha sağlıklı.

Çikolatalı şekerlemenin içerisine koyacağınız Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi, doyurucu, enerji verici ve besleyici olarak damaklarda lezzetini unutturmuyor. Sade olarak kullanıldığında bile çok lezzetli olan Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi, çikolata ile birleşince baş döndürücü bir tat olarak karşınıza çıkıyor. Evde yapmak için kulağa ilginç gelse de bu tarifi bir kez denediğinizde bir daha dışarıdan çikolatalı şekerleme almak istemeyeceksiniz. Hava geçirmeyen bir kavanozda muhafaza edebileceğiniz çikolatalı şekerleme özel günlerinizin yıldızı olmaya aday.


Pişirmeye Başla

Çikolatalı Şekerleme Tarifi

;

Malzemeler

- 12 kişi +
vegan soya kreması
200 mililitre (ml)
Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi
100 gram (g)
vegan bitter çikolata
150 gram (g)
vanilya özütü
1 tatlı kaşığı
agave şurubu
1 yemek kaşığı
yer fıstığı, tuzsuz
60 gram (g)
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Çikolatalı şekerleme yapmanın püf noktalarından birisi çikolatayı direkt ateşin üstüne koymamak. Soya kreması ve Calvé Sürülebilir Fıstık Ezmesi ile hazırlayacağınız sıcak karışıma eklediğiniz çikolatayı bunun içinde eritmek kıvamının tam olmasını sağlayacaktır. İçerisine yer fıstığı koyabileceğiniz gibi damak tadınıza uygun meyveler ile çikolatalı şekerlemenize renk vermek de mümkün.