ARAMA YAP
30 dk
Orta
8 kişilik
7895

Yazın gelişiyle renklenen meyve-sebze tezgâhları, lezzetli tarifler denememiz için bizi destekliyor! Özellikle bol yeşillikli salatalar, lezzetli zeytinyağlılar ve meyvelerle yapılan harika tatlılar… Yaz, meyve ve tatlı kelimelerini duyunca bizim aklımıza ilk gelen meyveli dondurmalar oluyor!


Artık pek çok dondurma çeşidini marketlerde bulmanız mümkün, ama taze meyvelerden hazırladığınız besleyici bir dondurmanın yerini asla tutmayacaktır. Birkaç basit malzeme ve taze meyvelerle kolayca hazırlayabileceğiniz meyveli dondurmalara, eminimiz ailenizin tüm üyeleri bayılacak!


Bu tarifimizde, mayhoş tadıyla tatlılarımızda kullanmayı çok sevdiğimiz vişneli dondurma yapımını anlatacağız. Tatlıları aromasıyla zenginleştiren, reçeli, kompostosu ve marmelatıyla yakından tanıdığımız vişne, dondurmasıyla karşımıza çıkıyor.


Eğer dondurmalarınızda tatlı ekşi aromalardan hoşlanıyorsanız, limonlu dondurma tarifimize de bir göz atın deriz!


Vişneli dondurma nasıl yapılır, hangi malzemeler gereklidir ve ne kadar sürede pişer sorularınızı duyar gibiyiz… Vişneli dondurmanın buzlukta bekleme süresi biraz uzun gelse de emin olun beklediğinize değecek! Vişneli dondurma tarifimizdeki adımları takip ederek, lezzetli ve sağlıklı ferahlatıcınızı evde hazırlamanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.


Kırmızı meyvelerin tamamı, harika aromalarıyla dondurma tariflerine son derece uygundur. Bizce orman meyveli vegan dondurma tarifimizi de mutlaka denemelisiniz!


Vişne Çekirdeği Nasıl Çıkarılır


Vişne çekirdeklerini çıkarmanın çok uğraştırıcı olduğunu düşündüğünüz için vişneli dondurma lezzetinden kendinizi mahrum bırakmayın, çünkü çok kolay bir yolu var!


Vişne çekirdeği çıkartma aparatınız olmadan pek kolay olmayacağını düşünseniz de dar ağızlı bir şişe ve pipet yeterli olacaktır. Sapları temizlenmiş olarak şişenin ağzına yerleştirdiğiniz vişnelerin orta kısmını pipet ile aşağı doğru iterek, çekirdeklerin şişenin içine düşmesini sağlayabilirsiniz. Vişne çekirdeklerini kolayca çıkardığınıza göre, diğer malzemeleriniz de hazırsa vişneli dondurma tarifimize hemen geçebiliriz!


Vişneli Dondurma Kaç Kaloridir?


1 top vişneli dondurma yaklaşık 105 kaloridir.

Pişirmeye Başla