Ramazan ayının neşesi sofraların bereketini arttırıyor. Birbirinden lezzetli tarifleri hazırlamak için, sabahtan başlayan mutfak işleri akşam neticesini veriyor ve tüm aile bir arada lezzetli yemeklerle buluşuyor. İftar sofrasının sonunda geleneksel bir alışkanlık olarak tatlılar şerbetli tercih edilse de alışkanlıklarımız da zamanla değişiyor.  Mevsim yaza yaklaşırken bir de dondurmalar, meyveler ve reçeller devreye giriyor. Hazırsanız biraz önce saydığımız üçlüye lezzetiyle eşlik edecek tatlıları sıralıyoruz.  Bir top dondurmayla lezzeti katlanacak tatlılara buyurun.

Tartoletler

Dilediğiniz meyveyle süsleyebileceğiniz, Tartoletler yumuşacık kremasıyla içinizi ferahlatacak. Tarif için görselin üzerine tıklayın.

Kıbrıs Tatlısı

Hindistan cevizli ve kremalı sunumuyla hem göze hem mideye hitap edecek bir tatlı tarifiyle geldik: Kıbrıs Tatlısı. Hindistan cevizlerine doğru görsele tıklayın.

Köstebek Pasta

Bu Köstebek Pasta kendine özel, çünkü porsiyonluk hazırlanıyor. Tarifi yapmak için hemen tıklayın.

Tarte Tatin

Meyveli tatlı sevenler için vazgeçilmez olacak Tarte Tatin, mis gibi kokusu ve yumuşacık dokusuyla size kaç dilim yediğinizi unutturacak. Üzerine koyduğunuz dondurmaysa çıtayı daha da yükseltecek. Tarif için tıklayın.

İrmik Helvası

İster dondurmalı, ister portakallı, isterseniz de sade. Tarifi bizden çeşitlendirmesi sizden. İrmik Helvası için tıklayın.

Pembe Profiterol

Sadece rengiyle değil tadıyla da mutfağınız vazgeçilmez tatlıları arasında yer alacak. Pembe Profiterol tarifi için görselin üzerine tıklayın.

Armut Tatlısı

Bu pratik tatlı, hem çok çabuk hazırlanıyor hem de çok lezzetli. Yanında yine dondurmanın misafir olduğu Armut Tatlısı için görsele tıklayın.

Sütlü İrmik Tatlısı

Hatta irmik pastası desek abartmış olmayız. Tam iftar sofranıza layık tadıyla hafif lezzetiyle: Sütlü İrmik Tatlısı.

Dondurmalı Güllaç

İftar sofralarının vazgeçilmezi güllacı bir de dondurmalı haliyle deneyin. Dondurmalı Güllaç tarifi için görsele tıklamanız yeterli.

Krem Karamel

O yılların değişmez lezzeti, hafif aromasıyla Krem Karamel iftar sofralarınıza yeniden konuk oluyor. Tıklayın.

İster kutudan kaşıklamak ister tatlılarınızın yanında eşlikçi olarak kullanmak için Carte d’Or ailesi yanınızda. Hemen satın almak için buraya tıklayın.

Algida Maraş serisi de geleneksel tatlılarınızın mevsime uygun son dokunuşunu yapmanızı sağlayacak. Buradan buyurun.