Kaç Kişilik: 4

Sosisli Makarna Tarifi


Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
15
Dakika
Zorluk
Kolay

Sosis kasaplık zanaatinin ilerlemesi sayesinde mutfaklara girmiştir. Sosisin bazı kaynaklarda Yunan’da bazı kaynaklarda da Mezopotomya’dan çıktığı söyleniyor. Türk sucuğu çok eskilere dayanırken, Homer Odessa’da bir çeşit kan sosisinden bahseder.


Her ülkenin kendine has ve son derece gurur duyduğu sosisleri vardır. Özellikle Avrupa’da, sosis çeşitlerinin şehirlere göre bir farklılık gösterdiğini görürsün. Türkiye’de ana yemekte çok sık sosis yenilmezken, Avrupa’da yanına patates ve lahana ile ana yemekte sıklıkla sosis tüketilir, bu çeşitliliğin sebebi de bu olsa gerek.


Sosis, hayvan bağırsağına doldurulmuş et parçalarıdır. Sosisin içeriğini yalnızca kıyma gibi iççe çekilmiş etlerden veya bonfile gibi kıymetli parçalardan ya da yalnızca sakatattan yapabilirsiniz.


Kahvaltıda, kumruda, makarna veya patatesle akşam yemeğinde harika giden sosisi çocuk büyük herkes sever. Şimdi annelerimizin yaptığı gibi sosisli makarna tarifimize geçelim!


Sosisli Makarna Kaç Kalori?


1 porsiyon Sosisli Makarna 347 kaloridir.

Sosisli Makarna Tarifi Malzemeleri

Ana Malzemeler

500 gram (g)
spaghetti
1 yemek kaşığı
tereyağı
5 su bardağı
su
1 tatlı kaşığı
tuz
1 adet
soğan
5 adet
domates
7 adet
sosis
2 diş
sarımsak
Yarım tatlı kaşığı
tuz
Yarım tatlı kaşığı
şeker
Püf Noktası

Sosisli Makarna Tarifi Püf Noktaları

sosisli makarnayı bu kadar lezzetli yapan şey, sosis kadar domates sostur da. Mevsimindeyse, taze domates alın, tercihen Çanakkale domatesi, rendeleyip bir sos tavasına alın. üzerine bir parmak geçecek kadar sıcak su, ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyun, en son defne yaprağı, 2 dal taze kekik ve bir diş sarımsak ile, sosun üçte biri çekene kadar pişirin.

Servis Önerisi

Sosisli Makarna Tarifi Servis Önerisi

Favori servis önerimiz, üzerine rende Parmesan peynirdir.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol