ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Kolay
4 kişilik
4858

Makarnalar ufak dokunuşlarla artık öğrenci evlerinden çıkıp lüks sofralarda da kendine tabak bulmaya başladı. Buna en iyi örnek de kremalı mantarlı makarna. Makarna dediğimizde akla İtalyanlar gelse de hemen hemen herkesin favorisi olan bu lezzetin kökleri Araplara, Romalılara, Yunanlara, Çinlilere kadar uzanıyor. Makarnayı dünyaya tanıtan ve bunu bir sanata dönüştürenler ise elbette İtalyanlar. Onların deyimiyle dünya literatüründe pasta olarak anılan bu lezzet, sayısız soslar, baharatlar, malzemelerle çeşitlenerek hangimizin parmaklarını yedirmedi ki!


Bu ucuz maliyetli yemeğe renk katmak aslında iki farklı malzemeye bakıyor. Bunlardan birisi sağlıklı kemikleri korumak için önemli bir vitamin olan bakırı bünyesinde barındıran mantar. Kremalı mantarlı makarnayı yapmak için birçok farklı mantarı kullanmak mümkün. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı tabii ki kültür mantarından başkası değil. Ancak kremalı mantarlı makarna tarifinde istiridye mantarı da içerisine biraz sarımsak ve limon ile eşsiz bir lezzet yakalayabilirsiniz. Biz tabii bunu daha da kolaylaştırmak ve makarnanızı şenlendirmeniz için daha kolay ve pratik bir çözüm sunuyor; Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu ile hazırlıyoruz.


Bu lezzetli kremalı mantarlı makarna tarifi, sofranıza yardımcı değil de ana yemek olarak gelebilecek türden. Üzerine biraz da rendelenmiş peynirle tadından yenmeyecek, Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu ile hazırladığımız kremalı mantarlı makarna tarifimize buyurun…

Makarnaseverlerin favori tariflerinden birini daha buraya bırakalım: Mac and Cheese! Eşsiz peynir aromasına hayran olacaksınız...

Kremalı Mantarlı Makarna Kaç Kalori?

1 porsiyon Kremalı Mantarlı Makarna 396 kaloridir.

Pişirmeye Başla

Kremalı Mantarlı Makarna Tarifi

: Lezzetin Mantarlı Hali ;

Malzemeler

- 4 kişi +
makarna
yarım adet
Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu
1 adet
soğan, küçük küp doğranmış
1 adet
ayçiçek yağı
1 yemek kaşığı

Sos için

kaşar peyniri, rendelenmiş
1 su bardağı
maydanoz, ince kıyılmış
yarım demet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Makarna süzüldüğünde sıcaklığı ile pişmeye devam edip yapışacaktır. Bunu önlemek için soğuk su ile ılık suyla ya da kenara ayırabileceğiniz makarna suyu ile yıkayabilirsiniz. Sosun kıvamını ayarlamak için su ölçüsünü değiştirebilirsiniz.

Servis Önerisi

Kremalı Mantarlı Makarna Tarifi Servis Önerisi:

Kremalı Mantarlı Makarna üzerine kaşar peyniri ve ince kıyılmış maydanoz koyarak servis edebilirsiniz.