ARAMA YAP
20 dk
15 dk
Kolay
4 kişilik
396 kcal
28944

Makarnalar ufak dokunuşlarla artık öğrenci evlerinden çıkıp lüks sofralarda da kendine tabak bulmaya başladı. Buna en iyi örnek de kremalı mantarlı makarna. Makarna dediğimizde akla İtalyanlar gelse de hemen hemen herkesin favorisi olan bu lezzetin kökleri Araplara, Romalılara, Yunanlara, Çinlilere kadar uzanıyor. Makarnayı dünyaya tanıtan ve bunu bir sanata dönüştürenler ise elbette İtalyanlar. Onların deyimiyle dünya literatüründe pasta olarak anılan bu lezzet, sayısız soslar, baharatlar, malzemelerle çeşitlenerek hangimizin parmaklarını yedirmedi ki!


Bu ucuz maliyetli yemeğe renk katmak aslında iki farklı malzemeye bakıyor. Bunlardan birisi sağlıklı kemikleri korumak için önemli bir vitamin olan bakırı bünyesinde barındıran mantar. Kremalı mantarlı makarnayı yapmak için birçok farklı mantarı kullanmak mümkün. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı tabii ki kültür mantarından başkası değil. Ancak kremalı mantarlı makarna tarifinde istiridye mantarı da içerisine biraz sarımsak ve limon ile eşsiz bir lezzet yakalayabilirsiniz. 


Bu lezzetli kremalı mantarlı makarna tarifi, sofranıza yardımcı değil de ana yemek olarak gelebilecek türden!


Makarnaseverlerin favori tariflerinden birini daha buraya bırakalım: Mac and Cheese! Eşsiz peynir aromasına hayran olacaksınız...

Pişirmeye Başla

Kremalı Mantarlı Makarna Tarifi

;

Malzemeler

- 4 kişi +
spaghetti makarna
yarım adet
istiridye mantarı, küp doğranmış
400 gram (g)
zeytinyağı
2 yemek kaşığı
krema
4 yemek kaşığı
süzme yoğurt
2 yemek kaşığı
Knorr Karabiber
yarım tatlı kaşığı
tuz
yarım tatlı kaşığı
makarna haşlama suyu
çeyrek su bardağı