ARAMA YAP
20 dk
20 dk
Zor
4 kişilik
396 kcal
4662

Sevgililer Günü yaklaşmaya başladığında herkesi tatlı bir heyecan sarar. Kimi sevdiği insana alacağı hediyeyi heyecanla düşünür kimi de ona gelecek hediyenin ne olduğunu düşünmekten kendini alamaz! Ama şu bir gerçek ki herkesin içinde kelebekler uçuşturan Sevgililer Günü’nün keyfi, enfes sofralarda yaşanır. Öyleyse gelin Sevgililer Günü masası için evde hazırlayabileceğiniz tariflere göz atın!


Dışarıda özel bir restoranda programınız da olsa evde romantik bir sofra da hazırlasanız hiç fark etmez, menüyü çok önceden düşünmeye başlarsınız. Biz de Sevgililer Günü için tatlı alternatifleri arayanlar için harika bir tarifle geldik: Kalpli kek! Üstelik kalp kek tarifini hazırlamak için Sevgililer Günü’nü beklemenize gerek yok, sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapmak istediğiniz her an yapabileceğiniz bir tatlı! Kalp keke alternatif diğer Sevgililer Günü tatlılarına göz atmak isterseniz sizi böyle alalım!


Kalp kek tarifinin sırrı, içindeki akışkan çikolatasında saklı! Hiç merak etmeyin kalp kekin bu muhteşem akışkan kıvamına ulaşabilmeniz için gereken tüm detayları birazdan anlatacağız. Ama söz Sevgililer Günü’nden açılmışken, minik kalp şekerlemelerle süslenen cupcake tarifini de buraya bırakmak isteriz.

Pişirmeye Başla

Kalp Kek Tarifi

: Akışkan Çikolatalı Lava Kek ;

Malzemeler

- 4 kişi +

Ana Malzemeler

tereyağı
200 gram (g)
bitter çikolata
120 gram (g)
sütlü çikolata
120 gram (g)
pudra şekeri
125 gram (g)
yumurta
2 adet
yumurta sarısı
2 adet
un, elenmiş
6 yemek kaşığı

Kapları Yağlamak İçin

tereyağı, eritilmiş
2 yemek kaşığı

Süslemek İçin

pudra şekeri
2 tatlı kaşığı
kakao
2 tatlı kaşığı
çilek
4-5 adet
Carte d’Or Classic Kaymaklı Dondurma
4 adet