Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 396

Kalp Kek Tarifi

: Akışkan Çikolatalı Lava Kek ;
01.04.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Zor

Sevgililer Günü yaklaşmaya başladığında herkesi tatlı bir heyecan sarar. Kimi sevdiği insana alacağı hediyeyi heyecanla düşünür kimi de ona gelecek hediyenin ne olduğunu düşünmekten kendini alamaz! Ama şu bir gerçek ki herkesin içinde kelebekler uçuşturan Sevgililer Günü’nün keyfi, enfes sofralarda yaşanır. Öyleyse gelin Sevgililer Günü masası için evde hazırlayabileceğiniz tariflere göz atın!

Dışarıda özel bir restoranda programınız da olsa evde romantik bir sofra da hazırlasanız hiç fark etmez, menüyü çok önceden düşünmeye başlarsınız. Biz de Sevgililer Günü için tatlı alternatifleri arayanlar için harika bir tarifle geldik: Kalpli kek! Üstelik kalp kek tarifini hazırlamak için Sevgililer Günü’nü beklemenize gerek yok, sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapmak istediğiniz her an yapabileceğiniz bir tatlı! Kalp keke alternatif diğer Sevgililer Günü tatlılarına göz atmak isterseniz sizi böyle alalım!

Kalp kek tarifinin sırrı, içindeki akışkan çikolatasında saklı! Hiç merak etmeyin kalp kekin bu muhteşem akışkan kıvamına ulaşabilmeniz için gereken tüm detayları birazdan anlatacağız. Ama söz Sevgililer Günü’nden açılmışken, minik kalp şekerlemelerle süslenen cupcake tarifini de buraya bırakmak isteriz.

Kalp Kek Tarifi Malzemeleri

Ana Malzemeler

200 gram (g)
tereyağı
120 gram (g)
bitter çikolata
120 gram (g)
sütlü çikolata
125 gram (g)
pudra şekeri
2 adet
yumurta
2 adet
yumurta sarısı
6 yemek kaşığı
un, elenmiş

Kapları Yağlamak İçin

2 yemek kaşığı
tereyağı, eritilmiş

Süslemek İçin

2 tatlı kaşığı
pudra şekeri
2 tatlı kaşığı
kakao
4-5 adet
çilek
4 adet
Carte d’Or Classic Kaymaklı Dondurma
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol