ARAMA YAP
30 dk
15 dk
Kolay
1 kişilik
120 kcal
4295

Fransız müziklerini sevdiğimiz gibi, püfür püfür hamurların süslediği Fransız kahvaltılarına da bayılırız! Fransa mutfağı denince de akla gelen kruvasan tatlısı olur. İçi sade, peynirli ya da çikolatalı olarak hazırlanabilen kruvasan hamuru, yanında kokusu ile büyüleyen sade bir filtre kahve ya da espresso ile sizi mutfağınızdan ya da ofisinizden alıp Paris’te ara sokakta bir kafeye doğru götürür! En iyi kruvasanın Fransa’da yeneceğini düşünüyorsanız, fikrinizi değiştirmek için buradayız. Çünkü evde hazırladığınız kruvasana da bayılacağınıza eminiz!

Biz de bugün, son dönemde kahvaltı sofralarında Parisian rüzgarlar estiren mini kruvasan tarifini hazırlıyoruz! Tarçınlı küçük kruvasanların üzerine istediğiniz miktarda süt ekleyerek farklı ve enfes bir kahvaltılık gevrek elde edebilirsiniz. Ayrıca çikolata ya da karamel sosuyla mini kruvasanlarınızın aromasını zenginleştirmek isterseniz asla hayır diyemeyiz, tamamen damak zevkinize kalmış!

Mini kruvasan tarifimizi tek kişilik olarak hazırladık ama kalabalık sofralarda da ona yer vermek isterseniz ölçüleri artırarak kolayca hazırlayabilirsiniz. Evde kolayca bulunan malzemeler ile hazırlanan mini kruvasanın ismine bakarak çok maliyetli olacağını düşünmeyin çünkü oldukça ekonomik! Milföy, un, tarçın, şeker ve yumurta… İşte mini kruvasan hazırlamak için gereken sadece bunlar!

Mini kruvasan ile dünya mutfaklarına yelken açmışken Churros tarifini de buraya bırakmak isteriz! Hamurlu tatlıları seviyorsanız bu çıtır lezzeti mutlaka deneyin!

Pişirmeye Başla

Mini Kruvasan Tarifi

: Kahvaltı Sofralarının Parisian Lezzeti
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 1 kişi +
milföy hamuru
4 yaprak
un
2 yemek kaşığı

Sos için

Knorr Tarçın
1 yemek kaşığı
şeker
3 yemek kaşığı
yumurta
1 adet