ARAMA YAP
30 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
320 kcal
4971

Yılın yemek ve mutfak açısından en büyük değişimini yaşadığımız dönemi, Ramazan ayı nihayet geldi. Kahvaltı, öğle yemeği, çay saati ve akşam yemeğinden oluşan rutinlerimiz; sahur ve iftar sofralarına evrildi. Günde iki sefer oturulan sofralardaki menüler de tabii önem kazandı. Normalde mutfağa pek girmeyen kişiler bile Ramazanın gelmesiyle içlerindeki hamarat şefi dışarı çıkarttı!


İftar saatlerinden hemen önce fırınlara koşup sıra bekleyerek aldığımız Ramazan pideleri de yaşadığımız bir başka dönüşüm. Leziz pideler her akşam iftar sofralarını şenlendiriyor. Yalnız çoğunlukla iftar sofralarına yetmez diye fazla fazla alınan bu Ramazan pideleri artıyor, bayatlamaya yüz tutuyor.


Bugün, “bayat Ramazan pideleri ne yapabilirim?” sorusunu ele aldık. Aklımıza da ilk olarak leziz ve doyurucu, köfteli bayat ekmek kebabı tarifi geldi. Siz de bayatlamaya yüz tutmuş Ramazan pidesiyle neler yapılır merak ediyorsanız bu tarife bayılacaksınız.


Ramazan pidesiyle bayat ekmek kebabı tarifine geçmeden önce sizi ekmekten pide tarifi, Ramazan pidesinde kumru tarifi ve ekşi mayalı Ramazan pidesi tarifine alalım. Her biri leziz olan bu tariflerimiz de Ramazan geçmeden denemeniz gereken tarifler arasında yer alıyor!


Bayat Ekmek Kebabı Tarifi Püf Noktaları


Ramazan pidesinden bayat ekmek kebabı tarifimizin püf noktası, küp küp doğranmış bayat Ramazan pidelerini yanmaz bir tavada güzelce kızartmak! Kızarınca hem güzel bir renk alan hem de bayat dokusunu kaybeden pideler, tabakta leziz oluyor!


Bayat Ekmek Kebabı Tarifi Servis Önerileri


Bayat ekmek kebabı tarifi, içerdiği bayat Ramazan pidelerinden dolayı oldukça doyurucu. Bu tarifimizi çok tahıllı çorbalarla veya yanında pilav, makarna gibi yancılarla servis etmenizi önermiyoruz. Bayat ekmek kebabını hazırlayacağınız menüde sıcacık bir sebze çorbası, bol yeşillikli bir salata veya ferah mezelerin bulunması sizi tıkamayacak; şişkinliğe sebep olmayacak.


Bayat Ekmek Kebabı Tarifi Kaç Kaloridir?


Ramazan pidesinden yapılan bayat ekmek kebabı tarifinin bir porsiyonu ortalama olarak 320 kaloridir. Diyettekileri ve kalori hesabı yapanları üzecek tariflerden biri olan bayat ekmek kebabını küçük porsiyonlarda tüketebilir veya günün geri kalanındaki öğünlerinizin kalorilerini kısarak menünüze katabilirsiniz.


 

Pişirmeye Başla