ARAMA YAP
60 dk
60 dk
Orta
4 kişilik
4213

Sevdiklerinize hazırlayacağınız sıcak akşam yemeklerine ve davet sofralarına çok yakışacak, gösterişli bir çorba tarifiyle karşınızdayız. Gerdan çorbası, sofralarınızın yeni favorisi olacak!


İsmi ve hazırlanma süresi gözünüzü korkutmasın, mutfakta yeni olanların bile bu detaylı anlatımlarla aslında kolayca yapabileceği bir çorba, gerdan çorbası tarifi. :)


İşe kuzu gerdanı haşlayarak başlayacağımız gerdan çorbası tarifi, hem bol etli olmasıyla hem de etin suyunun kullanılmasıyla şifa dolacak. Terbiyesiyle eşsiz bir kıvam, Knorr sebzeli tavuk suyu bulyon eklemesiyle de lezzet bulacak; içenlere her kaşıkta aşk yaşatacak!


Davet sofralarınızı lezzet ve şifayla tamamlayacak gerdan çorbası nereye ait, net bir bilgi yok. Yalnız bazı yörelerde düğün çorbası olarak geçtiğinden de bahsetmeden olmaz. Yıllardır, en mutlu günlerini kutlayan insanlar, sevdiklerine servis ediyor bu leziz çorbayı.


En az Knorr tavuk suyu bulyon ile gerdan çorbası tarifimiz kadar leziz ama daha mütevazı bir çorba tarifi arıyorsanız, sizi et suyuna şehriye çorbası tarifimize, lokanta usulü süzme yeşil mercimek çorbası tarifimize veya soğuk yayla çorbası tarifimize alabiliriz!


 


 


 

Pişirmeye Başla