Kaç Kişilik: 4

Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon ile Gerdan Çorbası

: Namı Diğer Düğün Çorbası
Emre Ulu;
13.06.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
60
Dakika
Pişirme
60
Dakika
Zorluk
Orta

Sevdiklerinize hazırlayacağınız sıcak akşam yemeklerine ve davet sofralarına çok yakışacak, gösterişli bir çorba tarifiyle karşınızdayız. Gerdan çorbası, sofralarınızın yeni favorisi olacak!

İsmi ve hazırlanma süresi gözünüzü korkutmasın, mutfakta yeni olanların bile bu detaylı anlatımlarla aslında kolayca yapabileceği bir çorba, gerdan çorbası tarifi. :)

İşe kuzu gerdanı haşlayarak başlayacağımız gerdan çorbası tarifi, hem bol etli olmasıyla hem de etin suyunun kullanılmasıyla şifa dolacak. Terbiyesiyle eşsiz bir kıvam, Knorr sebzeli tavuk suyu bulyon eklemesiyle de lezzet bulacak; içenlere her kaşıkta aşk yaşatacak!

Davet sofralarınızı lezzet ve şifayla tamamlayacak gerdan çorbası nereye ait, net bir bilgi yok. Yalnız bazı yörelerde düğün çorbası olarak geçtiğinden de bahsetmeden olmaz. Yıllardır, en mutlu günlerini kutlayan insanlar, sevdiklerine servis ediyor bu leziz çorbayı.

En az Knorr tavuk suyu bulyon ile gerdan çorbası tarifimiz kadar leziz ama daha mütevazı bir çorba tarifi arıyorsanız, sizi et suyuna şehriye çorbası tarifimize, lokanta usulü süzme yeşil mercimek çorbası tarifimize veya soğuk yayla çorbası tarifimize alabiliriz!
Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon ile Gerdan Çorbası Malzemeleri

1 kilo (kg)
kuzu gerdan
3 yemek kaşığı
yoğurt
3 yemek kaşığı
un
2 adet
yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı
limon suyu
2 su bardağı
su
1 adet
Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon
1 tatlı kaşığı
Knorr Karabiber
1 tatlı kaşığı
tuz
Yanında İyi Gider
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol