Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 200

Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası

;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

Hastalıkta, sağlıkta, sabah, akşam her öğünde tüketebildiğimiz çorbalar, her ne kadar Batı’da iştah açıcı olarak tüketilse de bizim sofralarımızın baş yemeğidir. Döneminin mizah ustalarından, ünlü yazar ve gazeteci Ahmet Rasim “Çorba, kana kuvvet, göze fer, mideye ciladır” der. Besleyici, doyurucu olduğu kadar ekonomik olmasıyla da her sofraya konuk olan çorba, sebze, et, tavuk, balık ve baklagiller gibi pek çok gıdayla kolay ve pratik bir şekilde hazırlanabilir.


Soğuk kış günlerinde şifa niyetine içtiğimiz sıcacık bir çorba, düğünde dernekte misafirlerimizin tabağını zenginleştirir. Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası da besleyici olduğu kadar içeriğiyle ana öğün olmayı hak eden bir tarif. Elbette herkesin elinin mahareti ayrıdır ama herkesin küçük de olsa bir lezzet sırrı vardır. Bizim de lezzet sırrımız, Knorr Tavuk Bulyon’da… Özellikle yoğun tatlar konusunda hassas olanların tercih ettiği tavuk suyu bulyon, daha hafif bir ürün olduğu için sebzeli tariflere çok yakışıyor. Tam kıvamında, kolay ve pratik Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası yapımı için sizi buraya alalım.


Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası Malzemeleri

2 adet
Knorr Tavuk Suyu Bulyon
8 su bardağı
içme suyu
2 yemek kaşığı
ayçiçek yağı
2 adet
havuç, küp doğranmış
2 adet
kabak, küp doğranmış
2 su bardağı
erişte
10 adet
taze fasulye, ince uzun doğranmış
Püf Noktası

Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası Püf Noktaları

Çorbanızı hazırlarken Knorr Tavuk Bulyon ekleyeceğiniz için ilave olarak tuz koymayabilirsiniz. Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası hazırlarken damak zevkinize ve mevsime bağlı olarak kapya biber, yeşil biber, patates gibi farklı sebzeler de kullanabilirsiniz.

Servis Önerisi

Erişte ve Sebzeli Tavuk Çorbası Servis Önerisi

Tereyağı eritip pul biber ekleyerek hazırlayacağınız sosu çorbanızın üzerinde gezdirerek servis edebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol