Fırında Soslu Palamut

     (0 oy)
Kaç Kişilik
1
Kişilik
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Kolay

Fırın yemekleri pratikliği sebebiyle çok tercih ediliyor. Özellikle fırında balık, kolay yapılışı ve kokusuz pişmesinden dolayı ön sıralarda yerini alıyor. Hamsi, sardalya, istavrit, levrek, lüfer, tekir, uskumru gibi palamut balığı da Türkiye’de en sık tüketilen balıklardan biri. Fırında soslu palamutsa pratikliği ve lezzetiyle balık sevenlerin gözdelerinden bir tanesi. Fırında Soslu Palamut tarifi çokça seviliyor ve kolayca hazırlanıyor.

Balığın Pratik Yolu
Balık yemekleri kızartma, buğulama veya fırında pişirilebiliyor. Bu tamamen damak tadına ve tercihe bağlı. Fırın yemekleri genelde daha hafif olduğundan ve pratikliği sebebiyle tercih ediliyor. Balık içinse işi kolaylaştıran ve lezzetinden bir şey götürmediği için fırın balık yemekleri sıkça tercih ediliyor. Çoğu zaman balık yemek demek akla evin kokmasını getiriyor olabiliyor. Fırında balık yemeklerinin temizlik ve koku açısından da daha avantajlı olduğu düşünülüyor. 

Hafif ve sağlıklı
Genelde bol yeşillik ve limonla tüketilen taze balık, formunu korumak isteyenler için de öneriliyor. Kağıtta Levrek, Kurutulmuş Domatesli Fırında Somon, Gümüş Buğulama, Fırında Soyalı Somon, Çipura Izgara, Kağıtta Levrek gibi alternatifleri de aklınızda bulundurabilirsiniz. Balık mevsimi geldiği için sevinenler doğru yerdesiniz. Fırında soslu palamut kolayca yapacağınız ve balık yemeyi daha cazip hale getirecek bir tarif için buyurun.

Fırında Soslu Palamut Malzemeleri

Malzemeler

1 adet
palamut
çeyrek su bardağı
zeytinyağı
1 adet
limon
1 tatlı kaşığı
kekik
1 tatlı kaşığı
tuz
Alışveriş Listesine Ekle
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim. Üye Ol