ARAMA YAP
15 dk
15 dk
Kolay
1 kişilik
567 kcal
7181

Sağlıklı beslenme ve evde pişirme trendleri yaygınlaştıkça pratik ve farklı tarifleri daha çok denemeye başladık. Evde cips tariflerinin en klasiği cips patates ve patlamış mısırı bizce tahtından indirecek olan makarna cips, aynı zamanda patatesleri ince ince dilimlemekte zorlananlar için harika bir alternatif! Makarna cipsi de son dönemde popüler olan ve hemen sevilen bir tarif! Makarna ile yapıldığı için çok da masum olmasa da hazır cipslerin içerdiği katkı maddelerini de içermiyor. Hem hazırlaması eğlenceli hem de çocukların çok seveceği makarna cipsini fırında pişirerek daha hafif olmasını sağlıyoruz. İçerisine farklı baharatlar ekleyerek de renkli makarna cipsleri elde edebiliyoruz! Öyleyse gelin bütün aile bir arada olunan film akşamları için harika bir atıştırmalık olan makarnadan cips tarifini hazırlayalım!


Yeni nesil atıştırmalıklardan bahsetmişken meyveler ile hazırlanan ara öğünlerden bahsetmemek olmaz. Öyleyse gelin muz cipsi tarifimize göz atın!


Makarna cips kadar enfes, evdeki herkesin bayılacağı gofret patates tarifini de incelemenizi öneririz!


Makarna Cipsi Hangi Nişasta Kullanılır?


Makarna cipsi yaparken, baharatların daha iyi bütünleşmesi ve makarnaların mükemmel kıtırlığa ulaşması için nişasta kullanımı önemlidir. Hangi nişasta kullanılabilir sorusunun cevabı, evde hangisi varsa! Buğday nişastası ya da mısır nişastası fark etmeksizin makarna cips tarifinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Makarna Cipse Hangi Baharatlar Konur?


Makarna cipsi yapımında baharat seçerken tamamen özgürsünüz! Knorr Kajun Baharatlı Patates Çeşnisi gibi bir çok baharatı içinde barındıran çeşniler kullanabileceğiniz gibi sevdiğiniz baharatları ayrı ayrı olarak da tarife dahil edebilirsiniz. Baharatları kullanırken aynı zamanda makarna cipsinin de tadını ayarlayabilirsiniz, pul biber miktarını artırarak daha acılı bir lezzet elde edebilirken çocuklarınız ile beraber tüketecekseniz miktarını çok daha az olarak kullanabilirsiniz.

Pişirmeye Başla

Makarna Cipsi Tarifi

: Yeni Nesil Atıştırmalık
Emre Ulu;

Malzemeler

- 1 kişi +
makarna, kelebek, penne karışık
100 gram (g)
nişasta
2 yemek kaşığı
ayçiçeği yağı
2 yemek kaşığı
Knorr Kajun Baharatlı Patates Çeşnisi
1 yemek kaşığı

Sos için

Calve Tatlı Acı Sos
1 adet
Calve Salsa Sos
1 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Makarna cipsini fırınlayarak ya da kızartarak pişirebilirsiniz, tamamen damak zevkinize kalmış. Biz tarifimizde fırınlama yöntemini benimsedik ama dilerseniz ayçiçeği yağında da kızartabilirsiniz.