ARAMA YAP
60 dk
Orta
8 kişilik
305 kcal
2247

Külah Kek Tarifi

: Pratik Yılbaşı Pastası
Tuğçe Aydemir;

Yılbaşı pastası dediğimizde aklımıza genelde saatlerce uğraş gerektiren kocaman pastalar gelir! Çünkü yılbaşı temalı pastalar, üzeri bol süslü, çok katlı ya da zengin içeriğiyle sofralarda yerini alır. Birazdan anlatacağımız yılbaşı pastası ise süslemesi ile görenleri hayran bırakırken, pratikliğiyle de sizin favoriniz haline geliyor! Ev yapımı yılbaşı pastalarının en miniği ama en beğenilenini anlatacağız hazır mısınız?

Yılbaşı konseptli pastamız aynı zamanda külah kek olarak da biliniyor! Çünkü brownie’lerin üzerine bir külahı ters olarak yerleştiriyoruz ve onu yılbaşı ağacı gibi süslüyoruz. Ters çevirmeden ince de külahın içini bonibonlarla doldurup, konuklarımıza hoş bir sürpriz hazırlıyoruz! Kolay yılbaşı pastamızın süsleme kısmını videomuzda detaylıca anlattık ama bu kısım aslında tamamen sizin hayal gücünüze kalmış! Süslemekten bahsetmişken, eğer yılbaşı ağacınızı için farklı seçenekler arıyorsanız sizi yılbaşı süsleri yazımıza davet edelim!

Yılbaşı pastası sofralarda yerini aldıysa, ona eşlik edecek renkli makaronlar hazırlamaya ne dersiniz? Konuklarınızın bu renkli sofraya bayılacağına eminiz!

Sizin evde de yılbaşına heyecanı gece yarısından çok önce başlıyor ve beş çayına bile yılbaşı atıştırmalıkları mı hazırlıyorsunuz? Öyleyse çam ağacı kurabiye pasta tarifimizi mutlaka denemelisiniz!

Pişirmeye Başla

Malzemeler

- 8 kişi +
brownie
8 adet

Kreması için

krem şanti
1 paket
krema
1 su bardağı

Kaplama için

tereyağı
250 gram (g)
pudra şekeri
250 gram (g)
jel gıda boyası, yeşil
2 tatlı kaşığı
renkli top şeker
3 yemek kaşığı
bonibon şekeri
2 paket
Hindistan cevizi
4 yemek kaşığı
kornet
8 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Tereyağlı krema, oda sıcaklığında daha uzun süre kıvamını koruyacaktır. Krema ve krem şanti ile daha uygun bir tarif hazırlayıp, soğuk olarak sunabilirsiniz.