Kaç Kişilik: 8 Kaç Kalori: 305

Külah Kek Tarifi

: Pratik Yılbaşı Pastası
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
60
Dakika
Zorluk
Orta

Yılbaşı pastası dediğimizde aklımıza genelde saatlerce uğraş gerektiren kocaman pastalar gelir! Çünkü yılbaşı temalı pastalar, üzeri bol süslü, çok katlı ya da zengin içeriğiyle sofralarda yerini alır. Birazdan anlatacağımız yılbaşı pastası ise süslemesi ile görenleri hayran bırakırken, pratikliğiyle de sizin favoriniz haline geliyor! Ev yapımı yılbaşı pastalarının en miniği ama en beğenilenini anlatacağız hazır mısınız?

Yılbaşı konseptli pastamız aynı zamanda külah kek olarak da biliniyor! Çünkü brownie’lerin üzerine bir külahı ters olarak yerleştiriyoruz ve onu yılbaşı ağacı gibi süslüyoruz. Ters çevirmeden ince de külahın içini bonibonlarla doldurup, konuklarımıza hoş bir sürpriz hazırlıyoruz! Kolay yılbaşı pastamızın süsleme kısmını videomuzda detaylıca anlattık ama bu kısım aslında tamamen sizin hayal gücünüze kalmış! Süslemekten bahsetmişken, eğer yılbaşı ağacınızı için farklı seçenekler arıyorsanız sizi yılbaşı süsleri yazımıza davet edelim!

Yılbaşı pastası sofralarda yerini aldıysa, ona eşlik edecek renkli makaronlar hazırlamaya ne dersiniz? Konuklarınızın bu renkli sofraya bayılacağına eminiz!

Sizin evde de yılbaşına heyecanı gece yarısından çok önce başlıyor ve beş çayına bile yılbaşı atıştırmalıkları mı hazırlıyorsunuz? Öyleyse çam ağacı kurabiye pasta tarifimizi mutlaka denemelisiniz!

Külah Kek Tarifi Malzemeleri

8 adet
brownie

Kreması için

1 paket
krem şanti
1 su bardağı
krema

Kaplama için

250 gram (g)
tereyağı
250 gram (g)
pudra şekeri
2 tatlı kaşığı
jel gıda boyası, yeşil
3 yemek kaşığı
renkli top şeker
2 paket
bonibon şekeri
4 yemek kaşığı
Hindistan cevizi
8 adet
kornet
Püf Noktası

Külah Kek Tarifi Püf Noktaları

Tereyağlı krema, oda sıcaklığında daha uzun süre kıvamını koruyacaktır. Krema ve krem şanti ile daha uygun bir tarif hazırlayıp, soğuk olarak sunabilirsiniz.

Asıl Yayın Tarihi: 17.12.2021
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol