Bugünkü konumuz etli çorba çeşitleri. 

Protein deposu olan bu çorbaların her biri birbirinden lezzetli ve birbirinden besleyici. 

Etli çorba kalori miktarı açısından da oldukça tatmin eden çorba tariflerinden. Kuzu etli çorba ve dana etli çorba tariflerini sevenler için işte 13 enfes çorba tarifi.

Gerdan Çorbası

Sevdiklerinize hazırlayacağınız sıcak akşam yemeklerine ve davet sofralarına çok yakışacak, gösterişli bir çorba tarifiyle karşınızdayız. Gerdan çorbası, sofralarınızın yeni favorisi olacak!

İsmi ve hazırlanma süresi gözünüzü korkutmasın, mutfakta yeni olanların bile bu detaylı anlatımlarla aslında kolayca yapabileceği bir çorba, gerdan çorbası tarifi. :)

Bol etli olmasıyla tam bir protein deposu olan gerdan çorbası şifa dolusu bir çorba arayanların favorisi olacak gibi.

Bamya Çorbası

Konya mutfağının en meşhur lezzetlerinden biri olan Bamya Çorbası, bol ekşili tadı ile en sevdiğiniz tarifler arasında yerini alacak. 

Selçuklu saraylarında gelişen ve Mevlevi geleneği ile harmanlanan Konya mutfağının en önemli lezzetinden bamya çorbası, yüzyıllardır düğün ve benzeri özel davetler başta olmak üzere sofraların olmazsa olmazı olarak bilinir.

Yaz aylarında pazar tezgahlarında bol bol bulunan bamyayı bamya çorbası hazırlayarak sofranızda yer vermeye ne dersiniz?

Yuvalama

Gaziantep yöresine ait bol etli, besleyici ve aynı zamanda doyurucu olan yuvalama vazgeçemeyeceğiniz tariflerden olacak.

Beyran Çorbası Tarifi

Etli çorba tarifleri arasından en Anadolu kokan tariftir beyran çorbası. Lezzetli olduğu kadar faydalarıyla da öne çıkan bir çorbadır beyran çorbası tarifi.

Köfteli Çorba Tarifi

Terbiyeli etli çorba tarifi denemek isteyenler için köfteli çorba tarifini buraya bırakıyoruz. Soğuk havalarda iç ısıtacak dumanı üzerinde köfteli çorba tarifi aynı zamanda köfteler ile şifa ve doyuruculuk sağlayan bir çorba.

Haydi o zaman köfteli çorba tarifimize hızlıca göz atın.

Kıymalı Şehriye Çorbası

Soğuklarda içimiz ısınsın diye gözümüzün aradığı, sıcak havalarda ise ferahlatsın istediğimiz bir tarif ile karşınızdayız. Hem lezzetli hem besleyici aynı zamanda üzerine biraz limon suyu biraz da pul biber eklendiğinde tam bir şifa deposu diyebileceğimiz kıymalı şehriye çorbası tarifi ile karşınızdayız.

Romen Çorbası Tarifi

Romanya mutfağına özgü, oldukça doyurucu ve oldukça lezzetli Romen çorbası tarifi ile karşınızdayız şimdi de.

İçerisinde hem et hem de sebze bulunduran bu çorba, lezzetinin yanı sıra faydalarıyla da herkesin aradığı o enfes çorbalardan bir tanesi. Özellikle kış aylarında ‘’hem doyurucu olsun hem sağlıklı olsun hem de bu soğuk kış günlerinde içimi ısıtsın.’’ dediğiniz bir çorba arıyorsanız dana etli çorba tarifimiz tam sizlik.

Tandır Çorbası Tarifi

Lokanta usulü enfes bir çorba hazırlamaya var mısınız?

Bugün sizlerle birlikte mutfağa geçip oldukça lezzetli ve besleyici bir çorba olan tandır çorbası tarifini hazırlıyor olacağız.

Çürük Çorbası

Çorbayı bağlamak için geleneksel bir yöntem olan un veya yumurta ile bağlama yöntemini kullanmadan hazırladığımız enfes bir çorba çürük çorbası tarifi.

Kıymalı Tarhana Çorbası Tarifi

Anadolu’nun en eski lezzetlerinden biri olan tarhananın kıymayla buluşarak besin değerini katladığı enfes kıymalı tarhana çorbası tarifini mutlaka denemelisiniz.

Gülüklü Çorba

Düğünlerde, cenazelerde ve Ramazan aylarında sofralarda yerini alan enfes bir tarif olan gülüklü çorba tarifini denemeye ne dersiniz?

Et Çorbası Tarifi

Etseverleri memnun edecek oldukça lezzetli bir çorba tarifi ile karşınızdayız şimdi de. Et çorbası tarifini deneyerek sevdiklerini mutlu edebilirsiniz.

Tarhun Çorbası

Konya yöresine özgü bir yemektir. Tarhun, Türk mutfağında meşhur olmasa da yoğunlukla kullanılan bir yeşilliktir.

Haydi o zaman mutfağa geçip, bu lezzetli yeşillik ile lezzetli bir tarhun çorbası tarifi hazırlayın.