Biz de bugün makarnaya değil, makarnanın yanında ne iyi gider ve makarnalı menüleri nasıl oluşturabilirsiniz ona odaklanacağız. Öyleyse gelin “Makarnanın yanına ne yapabilirim?” sorularınızın yanıtını verelim!

Fırında Makarnanın Yanına Ne Gider

Fırın makarnanın yanına ne iyi gider diye düşünmeden önce onun soslu ve yoğun bir lezzete sahip olduğunu göz önünde tutmamız gerekiyor. Yani menünün geri kalanının da çok aromalı ve soslu olmaması gerekir, aksi halde ağır bir menü olacaktır. Öyleyse gelin hafif eşlikçilerimizi anlatalım!

1- Kremasız Brokoli Çorbası Tarifi

Yediklerine dikkat edenlerin de çocukların da çok seveceği kremasız brokoli çorbası hazırlayalım! Orijinal tarifinde kremalı olarak hazırlanıyor ama biz onu daha hafif hale getirmek için kremasız versiyonunu yapacağız. Fırın soslu makarnanın yanına hafif aroması ile harika olacaktı.

2- Döküm Tavada Antrikot

Fırın makarnanın yanına kırmızı et çok iyi gider. Biz de onun hafif versiyonlarından biri olan antrikotu seçtik. Ağır soslar içermeyen ve kolayca hazırlanan döküm tavada antrikot tarifine menünüzde mutlaka yer verin!

3- Yoğurtlu Kabak Salatası Tarifi

Fırında makarnanın yanına iyi gidecek bu ferah salatayı mutlaka deneyin! Et yemeklerinin ya da sebze yemeklerinin de yanına harika olacak yoğurtlu kabak salatası favoriniz olmaya aday.

4- Semizotu Salatası

Her yemeğin yanına yakışacak bir salata tarifi karşınızda. Domates, salatalık ve kırmızı soğan birlikteliği bu salataya çok yakışacak. Sirkeli suda beklettiğiniz semizotunu kuruladıktan sonra saplarından ayırarak en pratik şekilde hazırlayabilirsiniz. Servis ederken nar ekşisi ilave etmeyi unutmayın. Fırın makarnanın yanına iyi gidecek semizotu salatası tarifine hemen göz atın.

Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne Gider

Yoğurtlu makarna, çocukluğumuzdan beri bayıldığımız lezzetler arasında. Okuldan eve geldiğimizde annemiz henüz akşam yemeğini hazırlamamışsa aklımıza ilk gelen ya salçalı ya da yoğurtlu makarnadır. Şimdi ise büyüdük, belki de biz çocuklarımız için yemek hazırlıyoruz. Öyleyse gelin yoğurtlu makarnanın yanına ne iyi gider hemen öğrenelim.

1- Ispanak Çorbası Tarifi

Yoğurtlu makarnanın yanına, besin değeri yüksek bir çorba hazırlamaya ne dersiniz? Genelde yemeklerde kullandığımız ıspanağın çorbası da enfes oluyor. Bizce yoğurtlu makarnanın yanına da çok iyi gidecektir.

2- Çıtır Tavuk Tarifi

Hem çocukların hem de yetişkinlerin bayıldığı çıtır tavuk, yoğurtlu makarnanın yanına da iyi gider. Yoğurtlu makarnanın ferah lezzeti ile kızarmış çıtır tavuklar birbirine oldukça uyumlu olacaktır. Mutlaka deneyin!

3- Anne Köftesi Tarifi

Bu menünün sizi biraz eski günlere götürüp duygulandırdığının farkındayız. Yoğurtlu makarna olur da anne köftesi olmaz mı hiç? Yoğurtlu makarnanın yanına en iyi gidecek ana yemeklerden biri olan anne köftesi tarifine hemen göz atın.

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

Makarna salatası her öğün bizimle olan çok ferah lezzetlerden biri. Beş çayında, öğle yemeğinde, mezeli sofralarda, pikniklerde, okul etkinliklerinde kısacası her zaman her yerde tüketilebilen bir yiyecek. Gelin makarna salatasının yanına ne iyi gider hemen anlatalım.

1- Lokanta Usulü Domates Çorbası Tarifi

Domates ve yoğurt, bir araya geldiklerinde mükemmel lezzeti oluşturan ikili… Öyleyse neden domates çorbası, makarna salatasının yanında iyi gitmesin ki? Bizce harika olur, hemen lokanta usulü domates çorbası tarifimize göz atın.

2- 2 Kişilik Kısır Tarifi

Evde kendi aranızda bir beş çayı mı organize ettiniz? Makarna salatasından ayrı düşünülemeyen kısır tarifini hemen değerlendirmeye alın deriz! En yakın arkadaşınızla ya da eşinizle keyifle hazırlayacağınız 2 kişilik kısır tarifini hemen inceleyin.

3- Fırında Kızarmış Tavuk ve Sebze

Makarna salatası çok leziz olsa da doyurucu bir ana yemek sayılmaz. Bu yüzden makarna salatasının yanına iyi gidecek enfes bir ana yemek önerimiz var. Fırında kızarmış tavuk ve sebze, menünüzün yıldızı olacak!

4- Şiş Köfte Tarifi

Makarna salatasının yanında farklı bir ana yemek hazırlamak isterseniz şiş köfte harika bir seçim olacaktır. Kebapçıya gitmeden evde de şişte pişirmenin lezzetini tatmak istiyorsanız buyurun tarifimize!

Kremalı Makarnanın Yanına Ne Gider

Kremalı makarna yoğun aromalı bir ana yemektir. Bu yüzden kremalı makarnanın yanına iyi gidecek alternatifler de daha hafif seçenekler olacaktır. Gelin hafif eşlikçilerimize göz atalım.

1- Tavuk Sulu Mercimek Çorbası Tarifi

Kremalı makarnanın yanına iyi gidecek klasik bir çorba tarifimiz var: Tavk sulu mercimek çorbası! Hem leziz hem de çok faydalı bu tarife mutlaka menünüzde yer verin.

2- Brokoli Salatası Tarifi

Brokoli salatasının içerisine eklenen malzemelerle birlikte sofranızda renk cümbüşü olacağını garanti ediyoruz. Közlenmiş biber, mısır, salatalık turşusu brokolinin yeşiliyle birleşince sofranızda ayrı bir hava olacak ve kremalı makarnanın yanına da çok iyi gidecektir.

3- Caprese Salatası

Bir İtalyan lezzeti olan kremalı makarnaya yine İtalyan bir salata çok yakışır. Mozarella peynirli, fesleğenli ve domatesli bu renkli salata kremalı makarna yanına iyi giden bir seçenek olacaktır. Öyleyse hemen Capreshttps://www.yemektekeyifvar.com/salata-tarifleri/caprese-salatasi-tarifie salata tarifimize göz atın!

4- Sebze Eşliğinde Tavuk Izgara

Kremalı makarnanın yanına iyi gidecek hafif ve doyurucu bir yemek mi arıyorsunuz? Sebze eşliğinde tavuk ızgara tarifi, enfes ve sağlıklı bir porsiyona imza atmak için tek kelimeyle harika seçim!