Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 4

Şeftalili Parfe Tarifi

: Meyveli Ferahlık ;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Zor

Tatlı aromasıyla tariflerimizde kullanmaya bayıldığımız şeftalilerin mevsimi geldi! Kompostoları, hoşafları, marmelatları, yaş pastaları, sütlü tatlıları ve meyve salatalarımızı aromasıyla zenginleştiren, doğal şekeriyle tatlandıran şeftali bu tarifimizde harika bir ferahlatıcı oluyor! Soğuk tatlıların ve içeceklerin tümü şüphesiz ferahlatıcılık sağlıyor ama şeftalili parfe gibi taze meyvelerin lezzetini içerek tarifler, ferahlığı başka bir boyuta taşıyor.

Şeftalili parfe, pratik tarifi ile kolayca yapılabilen dondurulmuş bir tatlıdır.

Şeftalili parfeyi sade olarak tüketebileceğiniz gibi granola ile birlikte tüketerek kolay ve ferah bir Yaz kahvaltısı ya da ara öğünü elde edebilirsiniz. Akşamdan hazırladığınız şeftalili parfeyi gece boyunca buzlukta bekleterek ertesi gün hemen tüketebilirsiniz. Meyvelerin ne kadar sağlıklı olduğunu biliyor ama gün içerisinde tüketmeye fırsat bulamıyorsanız ya da evde meyvelerle arası pek iyi olmayan afacanlar varsa, şeftalili parfenin bol meyve içeriğinden faydalanabilirsiniz!

Malzemeleriniz hazırsa, şeftalili parfe tarifimizi denemek için sizi hemen mutfağa alalım. Eminiz sonrasında tüm meyvelerden parfe yapmak isteyeceksiniz! O yüzden sizi hiç yormadan vişneli parfe ve karadutlu parfe tariflerimizi de buraya bırakalım!

Şeftalili Parfe Kaç Kaloridir?

Şeftalili parfenin 1 porsiyonu yaklaşık 392 kaloridir.

Şeftalili Parfe Tarifi Malzemeleri

200 gram (g)
şeker
60 gram (g)
su
10 adet
yumurta sarısı, oda sıcaklığında
500 gram (g)
krema, soğuk
Püf Noktası

Şeftalili Parfe Tarifi Püf Noktaları

Şeftalili parfenizin lezzeti, kullandığınız meyve ile doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden taze ve yeterince olgunlaşmış şeftaliler sizin için en doğru seçim olacaktır! Taze meyveler ilk tercihimiz olsa da şeftalili parfe için dondurucuda sakladığınız şeftaliler de harika birer alternatif olacaktır. Eğer şeftalili parfenizi daha hafif bir lezzete dönüştürmek istiyorsanız tarifinizi yoğurtla da hazırlayabilirsiniz. Özel bir diyete uymak zorunda değilseniz şeftalili parfe için mutlaka tam yağlı yoğurt tercih edin. Tam yağlı yoğurt kullandığınız zaman şeftalili parfenin krema kullanılan tarifle aynı lezzeti vermesini sağlayabilirsiniz. Eğer yağsız yoğurt kullanmanız gerekiyorsa, yoğurda biraz bal karıştırarak şeftalili parfenizi hazırlayabilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol