ARAMA YAP
30 dk
30 dk
Orta
4 kişilik
9397

Galette, çıtır çıtır bir hamura sahiptir ve Fransız mutfağının en sevilen meyveli tatlılarındandır. Mükemmel çıtırlığı da soğuk tereyağı parçaları ile hazırlanan hamurundan gelir. Tatlısı gibi tuzlusu da yapılan galettenin lezzeti, Fransa esintisini sofralarınıza taşıyacak.


Galettadan biraz bahsettiğimize göre şimdi gelelim tarifimize… İçi bol çilekli dışı mükemmel çıtırlıkta çilekli galette tarifimiz sizlerle! Henüz ülkemizde çok bilinmese de “Çilekli galette nasıl yapılır?” sorularını yavaş yavaş duymaya başladık. Çünkü şerbetli tatlıları biraz ağır bulanlar, ince hamurlu çilekli galetteyi çok sevdi! Aynı şekilde hamurlu tatlılara mesafeli olan ve sağlık beslenmeyi benimseyenler de bu çilekli galettenin hafifliğine karşı koyamadı…


Çilekli galettenin yapımı oldukça kolay sayılabilir, hamur işlerine aşina olanları hiç zorlamayacaktır. Zaten bizim tam ölçülü çilekli galette tarifimiz de en büyük yardımcınız olacaktır, sizin tek yapmanız gereken en tatlı çilekleri seçmek!


Özellikle yaz aylarında üzerine bir top dondurma ile servis edilerek, tam bir yaz tatlısına dönüşen çilekli galetteyi denedikten sonra eminiz favori tatlı tarifleriniz arasına girecektir. Ama “Tatlılar benim vazgeçilmezim, çok çeşitli tatlı tarifini görmek isterim!” derseniz de şerbetlisinden, sütlüsüne, meyvelisinden dondurmalısına kadar çok sayıda tarifimizin yer aldığı tatlı tarifleri sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın!


Peki çilek mevsiminde değilsek ya da evde o an çilek yerine elmamız varsa ne yapacağız? Tabii ki elmalı galette! Tarçının muhteşem kokusuyla aroması zenginleşen elmalı galettetarifimize de göz atmadan geçmeyin!


Çilekli Galette Kaç Kaloridir?


1 dilim çilekle galette yaklaşık 297 kaloridir.

Pişirmeye Başla