Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 42

Fırında Kereviz Tarifi

: Kereviz Sevmeyenler Bile Bayılacak
Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
45
Dakika
Zorluk
Kolay

Kerevize bakışımız çocuklukta genelde biraz mesafelidir. Ama ilerleyen yaşlarda ise hem faydaları hem de farklı aromasıyla onu daha sık tüketmeye başlarız! Birazdan sizlere anlatacağımız tarif ile çocuklarında kerevizin tadını çok sevmeyenlerin de gönlünü kazanacağınıza eminiz. Çünkü fırında daha çıtır bir kıvam alarak, bildiğimiz halinden biraz uzaklaşıyor.

Kereviz neredeyse her mevsim marketlerse bulunsa da kerevizin mevsimi kıştır. Bu da en leziz kereviz vitaminli ve lezzetli kerevizlere Ekim-Ocak ayları arasında ulaşabilirsiniz demektir. Yani fırında kereviz yemeği tarifimiz aslında bir kış yemeğidir.

Fırında kerevizden bahsederek farklı lezzetler arayanlar için harika bir alternatif sunduk. Klasik kereviz tarifleri arayanlar için de tariflerimizi buraya bırakalım! Narenciyelerin kereviz ile nasıl uyumlu olduğunu çok iyi biliyoruz, portakallı kerevizi muhtemelen duymuşsunuzdur. Peki ya mandalinalı kerevize ne dersiniz? Merak ettiyseniz tariflerimize hemen göz atın!

Kerevizin yemeğini yapmak yerine çorbasını da tercih edebilirsiniz ve çok da leziz olur. Kereviz çorbası tarifimize de göz atmadan geçmeyin!

Kerevizin tencerede nasıl piştiğini artık pek çoğumuz biliyor ama aklınızda kereviz fırında nasıl pişer sorusu oluştuysa gelin cevaplayalım ve tarifimize geçelim.

Fırında Kereviz Tarifi Malzemeleri

4 yemek kaşığı
ayçiçeği yağı
1 adet
soğan
2 adet
kereviz, soyulmuş, elma dilimlenmiş
1 yemek kaşığı
Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni
1 adet
limon
2 adet
patates
3 adet
havuç
Püf Noktası

Fırında Kereviz Tarifi Püf Noktaları

Kerevizi pişirirken fırın tepsisi yerine cam bir pişirme kabı kullanmanız daha iyi olacaktır, ayrıca fırının ısısını çok yüksekte tutmadanmaları 180 derece civarında pişirmelisiniz.

Kerevizlerin kararmaması için limon suyu ya da sirke gibi asidik çözeltiler kullanın.

Dilerseniz sebzeleri fırınlamadan önce hafif tereyağıyla kavurabilir ondan sonra fırınlayabilirsiniz. Bu işlem size zaman kazandıracaktır.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol