Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 200

Fırında Brüksel Lahanası Tarifi

: Hafif ve Pratik
Emre Ulu;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

Fırında pişen yemeklerin kendine has olan aroması ve çıtırlığı bambaşkadır! Tavuk eti, köfte, kırmızı et, balık ya da sebzeler… Her türden yemeği fırında pişirmek mümkün!

Fırında sebzeler ise hem çok hafif bir ana yemek hem de garnitür olarak servis edilebilmesiyle menümüzde istediğimiz gibi yer alabiliyorlar! Özellikle diyet dönemlerinde çok az yağ ile pişirilen fırın sebzeler hepimizin favorisi olurken, et tüketmek istemeyenler için de leziz öğünler haline geliyor.

Biz de bugün fırında kolayca pişen ve enfes hardal sosu ile aroması zenginleşen Brüksel lahanası yemeği yapacağız! Sadece 3 malzemeden oluşan fırında Brüksel lahanası yemeği için Brüksel lahanası, yağ ve pul biber yeterli oluyor. Ama fırında Brüksel lahanasının sırrı sosunda gizli! Bu basit ve pratik yemek, aslında enfes sosu ile davet sofralarına yakışır bir garnitür haline geliyor. Hardal, zeytinyağı ve limon ile hazırlanabilen sosu bildiğiniz Brüksel lahanası lezzetini bambaşka bir noktaya taşıyor.

“Fırında Brüksel lahanası nasıl pişirilir?” diye merak ediyorsanız hemen anlatalım! Renk alana kadar 30 dakika fırın tepsisinde pişen Brüksel lahanaları, size sosunuzu hazırlamak için zaman yaratıyor. Böylece fırından çıkardıktan sonra hemen servis edebiliyorsunuz.

Fırında Brüksel lahanası kadar pratik başka tariflerimizi de buraya bırakıyoruz: Karnabahar graten ve fırında patates! Mutlaka göz atın!

Fırında Brüksel Lahanası Tarifi Malzemeleri

1 kilo (kg)
brüksel lahanası
1 yemek kaşığı
ayçiçeği yağı
1 yemek kaşığı
Knorr Pul Biber

Servis için

2 yemek kaşığı
Calve Hardal
4 yemek kaşığı
zeytinyağı
3 yemek kaşığı
llimon suyu
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol