ARAMA YAP
15 dk
15 dk
Kolay
8 kişilik
6611

Çocukken “Yemekte ne var?” sorularımıza “Bamya yemeği” cevabını aldığımızda düşen suratlarımızı herkes hatırlayacaktır… Bazı sebzeler var ki çocukken tadını çok sevmediğimiz ama büyüdükçe ve faydalarını öğrendikçe sofralarımızda sık sık yer verdiğimiz. İşte bamya da böyle bir lezzet! Zeytinyağlı ya da etli olarak, bol limon sulu hazırladığımız bamya yemeğini bilmeyen yoktur. Ama genelde az kişi için ölçüsünü tutturamadığımızdan tek başımızayken yapmaktan biraz çekiniriz… Öyleyse tek kişilik bamya tarifimize mutlaka göz atın deriz!


Pazar tezgahlarında diğerlerinden biraz daha büyük boyutta olan bamyaları görüp, nasıl değerlendireceğinizi merak ettiğiniz mutlaka olmuştur, şimdi cevaplıyoruz: Bamya kızartması! Bilenin bayılarak tükettiği, henüz duymamış olanlarınsa “Bamya kızartması nasıl olur?” sorularının zihninde yankılandığı bir lezzet kendisi… Bamya kızartmasının yapılışı, diğer sebze kızartmalarına benzese de bazı küçük farklılıklar var. Bamya kızartmasının muhteşem çıtırlığına ulaşması için yumurta ve Knorr Çıtır Pane Harcına bulayarak kızartma tenceresine bırakıyoruz. 3 dakika renk alana kadar kızartıyoruz, işte bamya kızartmanız hazır!


Bamya kızartmasını sevdiyseniz, sizin için harika bir tarifimiz daha var: dört çeşit sebze kızartma! Bu tarifimizde bamya kızartmasının yanına domates, kabak ve biberin lezzetini de ekliyoruz, üzerine yoğurtla servis ediyoruz… Aynı zamanda yediklerinize dikkat ediyorsanız, bu tarifi favoriniz olacak çünkü sebzeler fırında kızartılıyor! Bamya kızartmasına daha hafif bir alternatif arıyorsanız, denemek için hiç vakit kaybetmeden sizi dört çeşit sebze kızartma tarifimize alalım!


Bamya Kızartması Kaç Kaloridir?


1 porsiyon bamya kızartması yaklaşık 231 kaloridir.

Pişirmeye Başla

Bamya Kızartması Tarifi

: Henüz Denemediyseniz Tam Zamanı ;

Malzemeler

- 8 kişi +
bamya, sapları temizlenmiş
1 kilo (kg)
yumurta, çırpılmış
2 adet
knorr çıtır pane harcı
1 adet

Kızartmak için

ayçiçeği yağı
1 su bardağı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Bamya kızartması için büyük boyutlu bamyalar kullanılmalıdır.

Servis Önerisi

Bamya Kızartması Tarifi Servis Önerisi:

Arzuya göre domates veya yoğurt sosla servis edebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir