ARAMA YAP
30 dk
30 dk
Orta
12 kişilik
17432

Reçeller, kahvaltıların renkleri! Özellikle de bu reçeller ev yapımı olursa ve mevsiminde taze taze toplanan meyvelerden yapılmışsa… Bu yüzden biz de bilinen reçel tariflerinin dışına çıkmak ve kahvaltı sofralarını zenginleştirmek isteyenler için harika bir tarif hazırladık: limon reçeli! Limon kabuğu reçeli olarak da bilinen bu tarif, limon, su ve şeker olmak üzere sadece 3 malzemeden oluşuyor ve evinizdeki malzemelerle kolayca hazırlanabiliyor. Reçeller ile arası iyi olmayanlara bile kendini sevdirecek bu mayhoş lezzeti, kızarmış ekmek ve kreplerinizin üzerine sürerek tüketebileceğiniz gibi tatlılarınızı da süsleyebilirsiniz. Hatta siz bir sır verelim mi? Limon reçeli, kurabiyelerinizin içinde de harika olacaktır!

Alaçatı limon reçeli ya da Bodrum limon reçeli olarak bilinen tariflerin arasında çok belirgin farklar yoktur. Aslında, narenciyenin bolca yetiştirildiği Ege ve Akdeniz bölgesinin büyük bir kısmında limon reçeli severek tüketilir.

Limon reçeli gibi meyveden hazırlanan iki harika reçel tarifimiz daha var: ev yapımı kayısı reçeli ve ayva reçeli! Ev yapımı kayısı reçeli için mevsiminde toplanan kayısılar çekirdekleri ile birlikte pişiriliyor ve yaz lezzetini tüm yıl boyunca sofralarınıza taşıyor. Ayva reçeli ise, karanfilin mükemmel aroması ve kokusuyla zenginleşiyor. Ayvayı çiğ olarak yemekten çok hoşlanmayanların bile bayılarak kahvaltı sofralarına dahil edecekleri bir lezzet haline geliyor! Birbirinden lezzetli reçel tariflerimize de göz atmadan geçmeyin!

Diyet döneminde limon reçeli şeker içeriğinden dolayı çok tüketilmemesi gereken bir besindir. Eğer limonun mayhoş aromasını seviyor ve diyet dönemine uygun bir tarif arıyorsanız, limon ile harika bir detoks tarifini buraya bırakalım! 

Limon Reçeli Kaç Kaloridir?

Limon reçelinin 1 porsiyonu yaklaşık 268 kaloridir.

Pişirmeye Başla