Börek açmak maharetli eller ve bol emek ister. Hamuru elde açacaksanız her katına ayrı özen göstermeniz gerekiyor. Oklavalar unlanır ve her yufkaya ayrı bir özen gösteriliyor. Sonuç ince katlardan oluşan çıtır çıtır bir börek oluyor. El açması böreklerin tadı elbette ki farklı ancak o çıtırtıları ve lezzeti kat kat açılmayan börek tarifleriyle de yakalamanızın mümkün olduğundan bahsediyoruz. İhtiyacınız olan en başta yufka, sonrasındaysa damak zevkinize uygun malzemeler. Biz işiniz kolaylaştırmak ve damak zevkinizle orantılı ufkunuzu açmak adına kendi favori börek tariflerimizi sıraladık. Hepsi birbirinden farklı, hepsi birbirinden lezzetli. Yapımı da oldukça pratik. İster beş çayı misafirlerine, ister annenizi özlediğinizde, isterseniz de sadece kendiniz için kolayca hazırlayabileceğiniz pratik tarifler için aşağı doğru ilerleyiniz. 

Kıymalı BörekÖzel bir kıymalı içle hazırlanan ve Türk yemek kültürünün vazgeçilmezleri arasında başı çeken kıymalı börek tarifi için hemen kolları sıvayın.

 

Patatesli Börek 
Kolayca hazırlayacağınız patatesli börek tarifimiz hazır. Bu tarifle beş çaylarından kahvaltıya kadar pek çok öğünü tatlandırabilirsiniz. Tarife tıkladığınızda günlük enerji ihtiyacınızı nasıl karşıladığını da göreceksiniz. 

Ispanaklı ve Peynirli Börek 
Ev davetlerinin, yaz sofralarının ve beş çaylarının klasik menüsünün olmazsa olmazlarından ıspanaklı ve peynirli börek tarifimiz için tıklayın.

Patlıcanlı Börek  
Patlıcanlar kızardıktan sonra diğer malzemeler eklenerek hazırlanan patlıcanlı börek tarifiyle yeni ve beklenmedik bir lezzetle tanışacaksınız. Şimdi keşfedin.

Pratik Su Böreği 
Su böreğine bayılıyorsunuz ancak el açması yufka açacak vaktiniz yok. O halde pratik su böreğiyle sadece yarım saatte leziz, tam kıvamında bir börek hazırlamak mümkün diyoruz. Buyurunuz. 

Pazılı Börek
Çıtır çıtır bir börek nasıl yapılır öğrenmek istiyorsan bu tarifimiz sizin için. Hazır yufkadan yapılan Pazılı Börek tarifini bu akşam masanıza koymaya ne dersiniz?

Zarf Böreği 
Tek kişilik, pratik ve doyurucu bir tarif mi arıyorsunuz? Hiç uzakta değil, işte karşınızda zarf böreği tarifi. Yufkanızı alın, içini doldurun, doğru fırına.

Peynirli Erişte Böreği 
Et yemeklerine çok yakışacak ya da salataların yanına doyurucu bir yan yemek olacak peynirli erişte böreği tarifi, dakikalar içerisinde hazır. Tavada pişen, bol peynirli makarnanın lezzetini çok seveceksiniz.

 

Kolay Tava Böreği
Kolayca hazırlayacağınız pratik tarifler arıyorsanız bu böreği mutlaka deneyin. Pratik Kolay Tava Böreği tarifi için hemen tıklayın.

 

Shepherd's Pie (Kıymalı Patatesli Börek)
İngiliz mutfağına özgü, artan ya da fazla yapılan et yemeklerinin patates püresiyle fırınlanması geleneğini evinize taşıyoruz.

 

Sodalı Patatesli Börek Tarifi

Börek, sıradan bir yufkanın içine koyduğunuz birbirinden farklı harçlarla damağınızı o coğrafyadan bu coğrafyaya taşıyan çıtır çıtır bir lezzettir. Peki, kolay ev böreği yapmak ister misiniz? Hazır yufka ile hem pratik hem de lezzetli bir börek yapabilirsiniz. Soda ekleyeceğiniz börekler ise hem kabarık hem de puf puf olacaktır. Hamur açacak vaktiniz yok ve canınız börek istiyorsa, hazır yufka ile patatesli börek tarifinin püf noktaları yazımızda.