ARAMA YAP
5 dk
15 dk
Kolay
1 kişilik
6592

Baharat dünyasının en güçlü lezzetlerinden biri olan köri, Hint mutfağının dünya mutfaklarına bir armağanı; aslen bir baharat karışımı. İçinde belirli makul oranlarda kişniş tohumu, kimyon, zencefil, zerdeçal, karabiber ve kırmızıbiber olan köri, et, tavuk, sebze yemeklerine, fırınlanmış yemeklere, çorbalara, salatalara çok yakışır. Hem maliyeti hem de lezzeti açısından her evde sık sık pişirilen makarnayı küçük dokunuşlarla çok daha lezzetli hale getirmek, daha farklı yapmak mümkün. Bu lezzete ulaşmanın en kolay yollarından birisi de Güneydoğu Asya’nın baş tacı olan köri baharatını kullanmaktan geçiyor. Birden fazla baharatın vücut bulduğu köri kullanılarak hazırlanan körili kremalı tavuklu makarna hem yüzleri gülümsetiyor hem de midenizi şenlendiriyor.


Köri, kendi başına çok lezzetli olduğu gibi sosa harika bir kıvam veren kremayla da oldukça uyumlu oluyor. Kremalı tavuklu makarna sıklıkla hazırladığımız ve severek tükettiğimiz bir yemek, peki lezzetini köri ile zenginleştirebilir desek ne dersiniz? Cevabınız “Evet” ise köri soslu kremalı makarna tarifini denemek için hiç vakit kaybetmeyin!


Körili kremalı tavuklu makarna zaten çok pratik bir tarif ama daha da kolayı var: Şef Uğur Kardaş ile birlikte hazırladığımız Körili Knorr Çabuk Noodle! Fazla zamanınız yoksa ya da işten yorgun eve döndüyseniz, gerçekten bir kurtarıcı tarif. Körili kremalı tavuklu makarna için de harika bir alternatif, mutlaka deneyin!


Kremalı tavuklu makarna körili olarak hazırlandığında lezzetinin bambaşka bir noktaya taşındığından bahsetmiştik. Eğer köri lezzetine doymak ve başka hiçbir aromanın onu bastırmamasını istiyorsanız harika bir tarifimiz var: köri soslu makarna! Sofranızın vazgeçilmezlerinden olacak olan lezzetli köri soslu makarnanın tarifini öğrenmek için buyurun tarifimize…


Son olarak acılı tavuklu makarna tarifini de buraya bırakıyoruz, keşfetmeyi unutmayın.

Pişirmeye Başla

Körili Kremalı Tavuklu Makarna Tarifi

: Hint Mutfağından Gelen Şifalı Lezzet
Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 1 kişi +
tavuk göğsü, küçük küp kesilmiş
100 gram (g)
Knorr Körili Çabuk Makarna
1 adet
su
2 su bardağı
krema
1 yemek kaşığı
bezelye
Yarım su bardağı

Servis için

taze soğan, ince kıyılmış
1 dal
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Dilerseniz körili kremalı tavuklu makarnayı hazırlarken zeytinyağı yerine tereyağı kullanabilirsiniz.

Servis Önerisi

Körili Kremalı Tavuklu Makarna Tarifi Servis Önerisi:

Farkı aromasıyla acur turşusu , Körili Kremalı Tavuklu Makarnanın yanında harika olacaktır.