Kaç Kişilik: 4

Knorr Bulyon ile Yeşil Mercimekli Erişte Çorbası

: Klasiğe Leziz Dokunuş
Emre Ulu;
13.06.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

Terbiyeli çorbaları mı seversiniz terbiyesi olmayanları mı? Cevap vermesi o kadar da kolay olmayan bu soru, en güzel “hepsini!” diyerek yanıtlanıyor. Sonuçta her çorbanın yeri ayrı Türk mutfağında.

Genelde evlerimizde terbiyeli çorbalar pişiririz, elimiz ilk o tariflere gider. Yalnız bugün bir değişiklik yapıyoruz ve hem çok pratik hem de kesilme ihtimali dahi olmayan, herkesin kolaylıkla yapabileceği bir çorba hazırlıyoruz. Knorr sebzeli tavuk suyu bulyon ile yeşil mercimekli erişte çorbası yapıyoruz bugün!

Yeşil mercimekli erişte çorbası, hastayken şifa niyetine bol bol tüketilen; çok da sevilen bir çorba. Yapımının pratikliği de onu mutfaklarımızın, sofralarımızın vazgeçilmezlerinden yapıyor. Ee bu kadar sevilen bir çorbaya eklemeler yapıp biraz daha özel kılalım mı?

Knorr sebzeli tavuk suyu bulyon, alışık olduğunuz klasik yeşil mercimekli erişte çorbasının lezzetine lezzet; aromasına aroma katarak adeta seviye atlatacak. Pratikliğini de düşününce elinizin en sık gittiği çorbalardan olacak diyebiliriz. 😊

Yanına her yemeğin yakışacağı bu leziz yeşil mercimekli erişte çorbası tarifi, bize sorarsanız tek başına da oldukça doyurucu ve besleyici. Proteiniyle, mineralleriyle zengin bu çorbanın bir alternatifi bizce yok ama en az bu kadar lezzetli erişte ve sebzeli tavuk çorbası tarifine, lokanta usulü süzme yeşil mercimek çorbası tarifine ve soğuk yayla çorbası tarifine de bir göz atın deriz.

Knorr Bulyon ile Yeşil Mercimekli Erişte Çorbası Malzemeleri

1 su bardağı
yeşil mercimek
1/2 su bardağı
erişte
1 yemek kaşığı
tereyağı
5 su bardağı
sıcak su
1 adet
Knorr Sebzeli Tavuk Suyu Bulyon
1 yemek kaşığı
domates salçası
1/2 adet
soğan, küp doğranmış
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol